Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Kolejne dzieci dostaną rowery. Nowa akcja Fundacji Wielka Radość na Małych Kółkach

piątek, 19 lipca 2019 11:36 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Facebook
Beata Kwieczko

Siedemdziesiąt sześć rowerów wyremontują i podarują dzieciom z ubogich rodzin Fundacja Wielka Radość na Małych Kółkach i firma TAURON w ramach akcji "Uśmiech na dwóch kółkach", organizowanej z okazji 76. Tour de Pologne. To największe przedsięwzięcie, którego realizacji podjęła się Fundacja.

Skąd wziął się pomysł na taką akcję? - W domach, gdzie pieniędzy nie starcza od pierwszego do pierwszego, rower nie jest rzeczą pierwszej potrzeby. Wielu nastolatków marzy o swoich własnych dwóch kółkach. Dzięki ludziom dobrej woli, a teraz również TAURONOWI, mamy szansę spełnić te marzenia - mówi Dominik Kowalik, założyciel Fundacji Wielka Radość na Małych Kółkach.

Podkreśla, że największe zapotrzebowanie jest na rowery pierwszokomunijne, czyli takie, których koła nie będą przekraczać 24 cali. - Nie pogardzimy jednak również większymi, jeśli będą w dobrym stanie oraz zupełnie małymi, na których będą mogły jeździć  dzieci cztero- lub pięcioletnie - stwierdza Dominik Kowalik.

Do włączenia się w akcję zachęca również Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia - Jesteśmy firmą pełną otwartych serc. Nasi pracownicy tłumnie stawiają się na malowaniu szpitali, rozwijają kluby sportowe, pomagają bocianom i jeżom. Jeśli ktoś ma rower, który stoi w garażu lub pod wiatą i tylko zbiera się na nim kurz, może przekazać go komuś, komu sprawi wielką frajdę - mówi.

W rowerach może brakować osprzętu i mogą być lekko odrapane. Fundacja wymieni hamulce, linki, dzwonki i opony. Umyje je, a jeśli będzie taka potrzeba, doda nowych kolorów. - Ważne, żeby pojazd nie miał trwałej korozji, bo taki, który ma przerdzewiałą ramę stwarza zagrożenie i nie będziemy mogli przekazać go dalej - tłumaczy Dominik Kowalik.

Rowery zbierane będą w najbliższy weekend, tj. od 19 do 21 lipca w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. W Krakowie w piątek, 19 lipca w godzinach od 15 do 19 na parkingu przed TAURON Areną przy ulicy Lema 7, w Katowicach 20 lipca od 10 do 14 na parkingu przy ulicy Widok 19, a we Wrocławiu 21 lipca od 10 do 14  na parkingu przy ulicy Sudeckiej 95-97. Pojazdy można dostarczać również do Kielc po wcześniejszym kontakcie z Fundacją.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO