Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Wyposażenie, którego nie może zabraknąć w żadnym biurze. Oto najważniejsze zalety korzystania z tradycyjnej tablicy korkowej. Materiał partnera

czwartek, 06 sierpnia 2020 09:04 / Autor: Radio eM
Radio eM

Urządzenie przestrzeni do pracy w optymalny sposób za każdym razem wymaga długich przygotowań, a często także nauki metodą prób i błędów. Każde pomieszczenie w biurze ma specyficzną charakterystykę, niektóre przedmioty muszą być dostępne dla wszystkich, innych używają pojedyncze osoby. Stąd postępująca komputeryzacja i migracja do sieci. Jednak w pewnych przypadkach, na przykład intensywnej burzy mózgów, zwykły sprzęt okazuje się niezastąpiony – widać to po powszechnym stosowaniu tablic korkowych.

Dostęp do cyfrowej przestrzeni roboczej będzie zawsze uzależniony od szybkości i stabilności łączy internetowych

Zapisywanie kolejnych pomysłów w dokumentach edytowanych przez cały zespół jednocześnie, znajdujących się na tzw. serwerze chmurowym, ma sporo niewątpliwych zalet. Problem pojawia się w momencie, kiedy trzeba wrócić do spraw omówionych jakiś czas temu, a maszyny usługodawcy z jakiegoś powodu padły albo tymczasowo nie można nawiązać połączenia z siecią. Krótko rzecz ujmując: poleganie tylko i wyłącznie na narzędziach internetowych wiąże się z pewnym ryzykiem, brakiem płynności w przechodzeniu do kolejnych etapów pracy. Z kolei ustawiona w widocznym przez wszystkich kącie tablica korkowa z przypiętymi wydrukami gwarantuje stały dostęp do przygotowanych dokumentów, bez żadnych dodatkowych warunków. Ponadto praca z czymś namacalnym znacznie mocniej pobudza kreatywność. Przypinanie pinezkami kartek z zapisanymi konceptami to dużo szybszy sposób na stworzenie przejrzystej mapy wspólnych myśli, niż restartowanie zawieszającego się programu.

Trwała tablica korkowa wytrzyma wiele lat w praktycznie nienaruszonym stanie, a koszt zakupu jest jednorazowy

Według przedstawicieli firmy Omega System, zajmującej się produkcją i dystrybucją tego rodzaju akcesoriów, zwracają uwagę na kwestie ekonomiczne. Dedykowany pracom biurowym software albo szybko się dezaktualizuje – a za nową wersję trzeba dopłacić – albo bazuje na modelu abonamentowym. Do tych codziennych, względnie najprostszych zadań tablice korkowe wciąż nadają się bardzo dobrze, a ich ceny znajdują się na zdecydowanie niższym poziomie, niż ma to miejsce w przypadku systemów IT. Pytanie, czy w biurze pełnym stanowisk ustawionych blisko siebie, uda się wygospodarować miejsce do ustawienia kolejnej płyty? Biorąc pod uwagę, że twórcy tablic korkowych zawsze przygotowują je zgodnie z indywidualnymi wytycznymi i istnieje możliwość wybrania praktycznie dowolnego rozmiaru, nie powinien być to problem nie do przeskoczenia. Niektóre warianty mają tylko 32 milimetry grubości, zatem to wyposażenie biurowe zajmuje naprawdę niewiele przestrzeni.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO