Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Beatyfikacja Pauliny Jaricot. Trzech kapłanów diecezji kieleckiej w Lyonie

poniedziałek, 23 maja 2022 12:48 / Autor: Michał Łosiak
Beatyfikacja Pauliny Jaricot. Trzech kapłanów diecezji kieleckiej w Lyonie
Beatyfikacja Pauliny Jaricot. Trzech kapłanów diecezji kieleckiej w Lyonie
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W niedzielę, 22 maja, w Lyonie odbyła się beatyfikacja Pauliny Jaricot, założycielki Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca. W wielkiej uroczystości uczestniczyło trzech kapłanów naszej diecezji.

Mszy Świętej beatyfikacyjnej w Lyonie przewodniczył kardynał Luis Antonio Tagle, prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni. W uroczystościach uczestniczyło ponad dwanaście tysięcy osób. Byli kardynałowie i biskupi, ale także trzech księży z diecezji kieleckiej. Razem ze mną są ks. Konrad Staniek, odpowiedzialny za Dzieło Rozkrzewiania Wiary oraz ks. Michał Kacprzyk, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła.  Przeżycie było ogromne. Odbyliśmy wiele ciekawych spotkań z ludźmi z całego świata. Mogliśmy poznać wiele osób, którzy – tak jak my – z niecierpliwością czekali na beatyfikację. Było to również spotkanie środowisk misyjnych. Centrum stanowiła jednak modlitwa i bardzo nas cieszy, że mogliśmy w niej uczestniczyć – mówi ks. Łukasz Zygmunt, diecezjalny moderator Żywego Różańca.

W Kościele kieleckim Róże Żywego Różańca zrzeszają około dziesięć tysięcy osób.

– Mam olbrzymią nadzieję, że ta beatyfikacja zaowocuje wielkimi, dobrymi dziełami. To okazja do tego, żeby życie i misja błogosławionej Pauliny była odkrywana przez kolejne osoby. To pozwoli na dotarcie ze Słowem Bożym do ludzi, którzy nie znają Pana Jezusa przez wsparcie misji i modlitwę różańcową – dodaje ks. Łukasz Zygmunt.

Swoistym dziękczynieniem za beatyfikację Pauliny Jaricot będzie II Ogólnopolski Kongres Różańcowy oraz X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca, które zaplanowano na 3 i 4 czerwca na Jasnej Górze.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO