Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Maryja jest Matką nadziei

wtorek, 12 grudnia 2023 10:10 / Autor: Łukasz Czerwiak
Biskup Jan Piotrowski: Maryja jest Matką nadziei
fot. Aleksandra Sternak
Biskup Jan Piotrowski: Maryja jest Matką nadziei
fot. Aleksandra Sternak
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Centrum Duszpasterskie „WESOŁA54” w radosnym klimacie przygotowuje się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku do soboty licznie zgromadzenie wierni uczestniczą w roratach, którym przewodniczą zaproszeni goście. 12 grudnia na „Wesołej” modlił się biskup Jan Piotrowski. 

Tematem tegorocznych kazań roratnich są kolejne tytuły Matki Bożej. Biskup Kielecki przytoczył tytuł Maryi – „Matka nadziei”. 

– W jednym z komentarzy przeczytałem, że Matka Jezusa otrzymała takie określenie, ponieważ pozwoliła prowadzić się Duchowi Świętemu, a Jej trwanie przy Bogu i cierpliwe znoszenie trudów zaowocowało właśnie nadzieją. W Jej życiu można dostrzec, że Miłość wypełniała serce, z którego wylewała się na innych ludzi i przemieniała ich życia – mówił. 

Posłuchaj całej homilii:

Roraty w Kościele Akademickim odbywają przy blasku świec. Modlitwie towarzyszą stare pieśni oraz tradycyjne Rorate caeli. Po Mszy Świętej wierni wspólnie zasiadają do stoły i w salkach Centrum Duszpasterskiego „WESOŁA54” jedzą śniadanie. Początek Eucharystii od poniedziałku do soboty o godzinie 6:30.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO