Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Maryja nigdy nie dezerteruje

poniedziałek, 15 sierpnia 2022 13:50 / Autor: Łukasz Czerwiak
Biskup Jan Piotrowski: Maryja nigdy nie dezerteruje
Biskup Jan Piotrowski: Maryja nigdy nie dezerteruje
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

 15 sierpnia członkowie wspólnoty parafii katedralnej obchodzą odpust. Uroczystej Eucharystii w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w bazylice katedralnej przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski.

Na początku liturgii ksiądz Adam Kędzierski, proboszcz bazyliki katedralnej Wniebowzięcia NMP w Kielcach, przywitał wszystkich zgormadzonych gości i wprowadził ich w tajemnicę dnia.

DSC 0062

– Dzisiaj przeżywamy jedną z najstarszych uroczystości maryjnych. Jej początek sięga V wieku. Zarazem jest to pierwsze i najważniejsze święto naszej katedry. Cieszę się, że możemy przeżywać tą uroczystość wraz z naszym pasterzem Janem Piotrowskim. Dziękuję księdzu biskupowi za obecność – mówił kapłan.

– Maryja, Matka Bożego Syna nigdy nie dezerteruje! Już za życia swojego Syna mówiła: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Niesie w sobie niezmienną i wierną miłość do Boga, który Ją wybrał na matkę Jezusa. Uczynił to, nie pozbawiając Jej wolności wyboru  – powiedział biskup Jan Piotrowski, Pasterz Kościoła kieleckiego.

DSC 0004

Posłuchaj całej homilii:

Na zakończenie uroczystości biskup Jan Piotrowski poświęcił chorągiew z wizerunkiem błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego, ufundowaną przez Róże Żywego Różańca. Męczennik w czasach II wojny światowej był proboszczem parafii katedralnej.

DSC 0074

Uroczysta Msza Święta była transmitowana na antenie naszego radia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO