Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski modlił się na cmentarzu na Piaskach

środa, 01 listopada 2023 14:24 / Autor: Łukasz Czerwiak
Biskup Jan Piotrowski modlił się na cmentarzu na Piaskach
Fot. Władysław Burzawa
Biskup Jan Piotrowski modlił się na cmentarzu na Piaskach
Fot. Władysław Burzawa
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Biskup Kielecki, w liturgiczne wspomnienie Wszystkich Świętych, modlił się wraz z licznie zgromadzonymi wiernymi na cmentarzu na kieleckich Piaskach.

Msze poprzedziła procesja po cmentarzu, w trakcie której zgromadzony lud modlił się w intencji zmarłych. Następnie na ołtarzu polowym biskup Jan Piotrowski złożył Najświętszą Ofiarę. W swoim słowie już na początku podkreślił, że dzisiejsza uroczystość to święto tych, którzy odeszli do domu Ojca, aby oglądać Go twarzą w twarz.

– Są tam dzięki drobnym i codziennym wyborom życiowym, a przede wszystkim dzięki współpracy z Bożą łaską. Nie jest to więc rezultat samodoskonalenia się jakąś techniką, ale życie, którego głównym motywem była miłość Boga i bliźniego. To ona pozwala, aby życie było czytelnym znakiem codzienności. Święci nie stają nimi po śmierci, ale za życia. Można dodać, że aureola nie spada z nieba, ale do niego prowadzi. Za życia musimy zrobić miejsce dla działań Ducha Świętego, który pozwala nam przyjąć prawdę, że Jezus jest Panem i Zbawicielem – powiedział Pasterz diecezji kieleckiej.

Posłuchaj całej homilii:

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO