Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski obchodził 43. rocznicę święceń

piątek, 26 maja 2023 08:07 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski obchodził 43. rocznicę święceń
Biskup Jan Piotrowski obchodził 43. rocznicę święceń
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W czwartek, 25 maja, Biskup Kielecki Jan Piotrowski przewodniczył Mszy Świętej na zakończenie roku w Centrum Formacji Misyjnej. To wyjątkowy dzień dla naszego biskupa, bowiem obchodził 43. rocznicę święceń prezbiteratu.

W czasie Eucharystii nowi misjonarze, którzy niedawno w Gnieźnie otrzymali Krzyże Misyjne z rąk Księdza Prymasa i Biskupa Kieleckiego, oficjalnie zakończyli rok formacyjny 2022/2023.

– Na zakończenie Mszy Świętej przyszli misjonarze, dyrektor Centrum Formacji Misyjnej oraz przedstawiciele różnych środowisk złożyli życzenia księdzu biskupowi z racji jego rocznicy święceń kapłańskich – mówi ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej, który towarzyszył biskupowi Janowi w tych uroczystościach.

Trzeba także wspomnieć, że kilka dni wcześniej, w poniedziałek, 22 maja, w rocznicę beatyfikacji Pauliny Jaricot, bp Jan Piotrowski uczestniczył w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie w obradach Krajowej Rady Misyjnej. Rada wznowiła swą działalność po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Rozpoczynając obrady bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Misyjnej i Krajowej Rady zwrócił uwagę na historię miejsca, w którym się toczyły obrady. Przypomniał również cele i zadania, dla jakich Krajowa Rada Misyjna została utworzona. Mówił o ewolucji pomocy misjom ze strony Kościoła w Polsce. Wyraził radość ze współpracy różnych środowisk misyjnych z Papieskimi Dziełami Misyjnymi i Komisją Misyjną.

(źródło: www.adgentes.misje.pl)

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO