Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Bus dla kolejnego ośrodka Caritas

wtorek, 17 stycznia 2023 19:02 / Autor: Michał Łosiak
Bus dla kolejnego ośrodka Caritas
Fot. Władysław Burzawa
Bus dla kolejnego ośrodka Caritas
Fot. Władysław Burzawa
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Nowy bus trafił do Środowiskowego Domu Samopomocy w Sędziszowie prowadzonym przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Stało się tak dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Samochód jest przystosowany do przewozu osób z niepełno sprawnościami. Koszt dofinansowania to 120 tysięcy złotych. Środki własne Caritas to zaś około 50 tysięcy złotych.

– Złożyliśmy wniosek w konkursie, który został dobrze oceniony. Samochód jest potrzebny, aby zapewnić dojazd do placówki osobom niepełnosprawnym. Dzięki temu mogą one uczestniczyć w zajęciach integracyjnych, terapeutycznych i wyjść z domu. To bezpośrednie wsparcie niepełnosprawnych – mówił ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

– Caritas pomaga mieszkańcom należącym do lokalnych społeczności. Zdają sobie z tego sprawę włodarze poszczególnych gmin, ale również radni i całe społeczeństwo – tłumaczył Andrzej Michalski, dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W ramach programu zakupiono trzy samochody. Jeden został przekazany Dzienne Centrum Opieki i Pielęgnacji w Wiśniówce, drugi trafił do Sędziszowa, a trzeci za tydzień powędruje do Domu Opieki w Ratajach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO