Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Co zabrać na pielgrzymkę? Podpowiadamy

czwartek, 04 sierpnia 2022 12:02 / Autor: Łukasz Czerwiak
Co zabrać na pielgrzymkę? Podpowiadamy
Co zabrać na pielgrzymkę? Podpowiadamy
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Lada dzień rozpocznie się 41. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, dlatego proces pakowania powinien dobiegać końca. Wychodzimy naprzeciw pytaniom: co wziąć na tę duchową wyprawę?

5 sierpnia o godzinie 18 w Wiślicy Mszą Świętą zostaną zainagurowane „rekolekcje w drodze”. Eucharystia będzie w całości transmitowana na antenie naszego radia.

– Przygotowania pielgrzymkowe pochłaniają wiele czasu. Stworzyliśmy listę najpotrzebniejszych rzeczy i udostępniliśmy ją w naszych social mediach. Do jej powstania przyczyniło się wielu pielgrzymów, którzy doradzali na podstawie swoich doświadczeń. Myślę, że osoby, które potrzebują takiej listy, na pewno znajdą pomocne informacje – powiedział ksiądz Hubert Równicki ze służby medialnej KPP.

Oto grafika sporządzona przez organizatorów pielgrzymki:

Cozabracnapielgrzymke

Kapłan przypomina, że w przygotowaniach do „rekolekcji w drodze” najważniejsze jest zadbanie odpowiednie nastawienie duchowe.

– Przygotowanie do pielgrzymki to nie tylko kwestia pakowania się, ale przede wszystkim duchowego przygotowania na odpowiednie jej przeżycie. Ważne, aby mieć otwarte oczy na Boga i drugiego człowieka. Doświadczenia lat ubiegły pokazują, że właśnie na pielgrzymce rodzi się wiele relacji, które potem zostają na całe życie. Te spotkania z ludźmi prowadzą do głębszej relacji z Bogiem. Oczywiście w trakcie „rekolekcji w drodze” jest wiele rozmów i wspólnego śpiewu, ale nie brakuje momentów wyciszenia oraz wewnętrznych refleksji będących owocem otworzenia serc – dodaje.

Każdego wieczora o godzinie 19:45 w naszej radiowej ramówce będzie gościł Magazyn Pielgrzyma. Inaugurujący odcinek już pierwszego dnia pielgrzymki. 8 sierpnia o godzinie 15:30 zapraszamy na transmisję Mszy Świętej z kieleckiej Katedry.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO