Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Świąteczne spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium

sobota, 14 stycznia 2023 14:23 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Świąteczne spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium
[FOTO] Świąteczne spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Jak co roku, w okresie bożonarodzeniowym odbyło się spotkanie sympatyków Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Wierni uczestniczyli w Mszy Świętej sprawowanej przez biskupa Jana Piotrowskiego.

Grono Przyjaciół Seminarium to grupa wiernych, która duchowo i materialnie wspiera WSD w Kielcach.

– Ich wsparcie jest bardzo ważne, dlatego coroczne spotkanie to przede wszystkim okazja do tego żeby podziękować. Pragniemy, aby nie było to takie anonimowe. Spojrzenie sobie w oczy i wypowiedzenie słowa dziękuje - to chyba ma ogromną wartość zarówno dla sympatyków, jak i kleryków – mówi ksiądz Szymon Górski, opiekun GPS-u.

Wydarzenie na stałe wpisało się do kalendarza najstarszej uczelni wyższej w naszym mieście. Na początku goście kleryków zgromadzili się w auli seminaryjnej, gdzie został podsumowany miniony rok. Następnie tradycyjnie uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej przez Biskupa Kieleckiego w kieleckiej katedrze.

– Z całego serce, pełnego wdzięczności dziękujemy wam bracia i siostry, członkowie Grona Przyjaciół Seminarium. Dziękujemy za dar waszej modlitwy w intencji naszych kleryków i księży profesorów. Składacie również ofiary materialne, a część parafii przekazuje nawet płody ziemi. Wdzięczności nigdy nie jest za dużo, dlatego dar modlitwy w waszych intencjach przedłużamy na cały rok – dziękuje Pasterz diecezji kieleckiej.

Posłuchaj całej homilii:

Po Liturgii uczestnicy wrócili do budynku WSD. Zasiedli tam do obiadu wraz z alumnami. Po posiłku zostali na seminaryjnym refektarzu, gdzie odbyło się również wspólne kolędowanie.

– Czujemy ogromne wsparcie modlitewne naszych przyjaciół. Pomaga nam ono w podnoszeniu się z upadków, która zdarzają się nam, tak jak każdemu. Z drugiej strony oni także nie są dla nas obojętni. Codziennie w modlitwach, które odbywają się w południe, w naszej kaplicy, to my polecamy ich Bogu. Pamiętamy o każdej parafii i o każdym gronie przyjaciół, które działa w naszej diecezji – zaznacza kleryk II roku Mariusz Kwaśniak z parafii św. Wacława w Irządzach.

W spotkaniu uczestniczyły setki wiernych z całej diecezji kieleckiej. Niektórzy przybywają z naprawdę daleka. Między innymi Ewa, która jest mamą jednego z alumnów. Przyjechała on z Żębocina znajdującego się w gminie Proszowice.

– Mieszkam dosyć daleko, ale jestem sympatykiem seminarium, więc przyjechałam tutaj wspierać naszych kleryków. Modlę się za nich wszystkich, aby mieli siłę, żeby kroczyć drogą, którą sobie wybrali. Proszę o to, aby Matka Boska prowadziła ich we właściwym kierunku – zapewnia Ewa.

Grono Przyjaciół Seminarium liczy 4395 osób.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO