KOŚCIÓŁ

Kapłani diecezji kieleckiej mistrzami Polski w tenisa

poniedziałek, 20 lutego 2023 14:20 / Autor: Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W Tenisowym Centrum Sobota koło Poznania odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski księży w tenisie ziemnym. Duży sukces odnieśli kapłani diecezji kieleckiej.

W deblu mistrzami naszego kraju zostali: ks. Ryszard Piwowarczyk, proboszcz parafii Szydłów i ks. Kazimierz Jajeśniak, proboszcz parafii Mokrsko. Wygrali oni w finale z parą łączoną diecezji kieleckiej i tarnowskiej. Wicemistrzostwo Polski wywalczyli ks. Edward Iwan, proboszcz parafii Jasionna oraz ks. Bogusław Skotarek, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie.

Z kolei w grze indywidualnej w swoich kategoriach srebrny medal wywalczył ks. Kazimierz Jajeśniak, a księża Ryszard Piwowarczyk i Edward Iwan – trzecie miejsca.