Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ostatni festiwalowy koncert w katedrze

sobota, 08 października 2022 13:22 / Autor: Łukasz Czerwiak
Ostatni festiwalowy koncert w katedrze
Fot. Komisja Organistowska Kielce
Ostatni festiwalowy koncert w katedrze
Fot. Komisja Organistowska Kielce
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Dziewiątego października po raz ostatni w ramach drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej zabrzmią katedralne organy. W niedzielę o godzinie 19:00 wystąpi szwajcarski organista Jean Christophe Geiser.

Czwartego września rozpoczęła się seria koncertów, której celem jest ukazanie piękna muzyki organowej oraz niezwykle ciekawych walorów brzmieniowych katedralnego instrumentu. Na przestrzeni ostatnich pięciu tygodni występowali muzycy nie tylko z Polski.

– Zapraszamy wszystkich do udziału, starszych i młodszych. Nie trzeba być melomanem, aby słuchać utworów prezentowanych przez organistów. Wstęp jest darmowy, a to naprawdę świetna okazja, aby przeżyć chwile radości i wzruszeń, które może przynieść słuchanie tego rodzaju muzyki na żywo – zaprasza ksiądz Michał Olejarczyk, organizator festiwalu.

Ostatnim artystą, który zagra dla kielczan będzie Jean Christophe Geiser, organista znany na całym świecie. Swoje umiejętności zaprezentował już w około 40 krajach Europy, Ameryki oraz Azji na recitalach, których liczbę należy liczyć w tysiącach. Geiser to niezwykle utalentowany muzyk, gdyż w wieku zaledwie 28 lat został profesorem na Uniwersytecie Muzycznym w Lozannie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO