Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ksiądz Wiesław Stępień nowym proboszczem parafii świętego Stanisława w Kielcach

środa, 17 sierpnia 2022 11:52 / Autor: Wojciech Dudkowski
Ksiądz Wiesław Stępień nowym proboszczem parafii świętego Stanisława w Kielcach
fot. Andrzej Janota
Ksiądz Wiesław Stępień nowym proboszczem parafii świętego Stanisława w Kielcach
fot. Andrzej Janota
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Dotychczasowy proboszcz parafii w Wiślicy, ksiądz Wiesław Stępień został uroczyście wprowadzony na urząd proboszcza parafii świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Kielcach. Zastąpił na tym stanowisku księdza Mariana Janusa, który przeszedł na emeryturę. Uroczystej Eucharystii w intencji kapłanów i parafian przewodniczył 15 sierpnia biskup Marian Florczyk.

– Życzymy księdzu proboszczowi Wiesławowi, by ten duch pokornej służby niósł umocnienie wiary parafian i wzajemnego zaufania. Parafia to wspólnota dobrych ludzi, którzy mają wielki kult Boga i Maryi. Ludzi troskliwych o wiarę i miejsce kultu – kościół. O tym świadczy ta wybudowana świątynia. Mówię, jako świadek, bo mieszkańcy tej dzielnicy bili moimi parafianami, gdy pracowałem na Baranówku. Przy tej okazji słowo wdzięczności kieruję do księdza Mariana Janusa, pierwszego proboszcza tej parafii za kilkudziesięcioletnią pracę duszpasterską – mówił w homilii biskup.

Ksiądz Wiesław Stępień w rozmowie z Radiem eM mówi, że choć przeprowadzka była trudna, to ze swoją nową parafią wiąże duże nadzieje.

– Jestem dobrej myśli. Jest to oczywiście dla mnie nowe wyzwanie, tym bardziej, że będzie to inny rodzaj pracy. W Wiślicy dużo czasu zajmowała praca z zabytkami, a na duszpasterstwo zostawało trochę mniej czasu, zwłaszcza, że wspólnota była mniejsza. Tutaj mam zamiar nastawić się bardziej na budowanie żywej wspólnoty wiernych, żywego Kościoła. Z radością podejmuję nowe obowiązki – podkreślił.

Ksiądz Wiesław Stępień był proboszczem parafii w Wiślicy przez 12 lat. Na tym stanowisku zastąpił go ksiądz Andrzej Waligórski.

(fot. Andrzej Janota)

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO