Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ministranci z Łopuszna zdobyli wicemistrzostwo Polski

poniedziałek, 04 lipca 2022 12:06 / Autor: Michał Łosiak
Ministranci z Łopuszna zdobyli wicemistrzostwo Polski
Fot. www.ministranci.diecezja.kielce.pl
Ministranci z Łopuszna zdobyli wicemistrzostwo Polski
Fot. www.ministranci.diecezja.kielce.pl
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ogromny sukces ministrantów z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie: podczas XVII Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej zostali wicemistrzami kraju w kategorii „lektor starszy”.

Eliminacje wyłoniły dwie drużyny z diecezji kieleckiej, które pojechały na finałowe zawody w Kołobrzegu. Jedną z nich byli ministranci ze wspomnianego Łopuszna. Rozgrywki odbywały się  od 27 do 28 czerwca.

– Pierwszego dnia, po Mszy Świętej, rozpoczął się etap eliminacyjny. Zajęliśmy w nim drugie miejsce. Później przyszła pora na kolejne mecze. Mierzyliśmy się z parafią Świerklany, Przasnysz i Leśniowo. To doprowadziło nas do finału, gdzie zagraliśmy z parafią Jastkowice – mówi ks. Nikodem Wawrzyniak z parafii w Łopusznie.

Po remisowym (1-1) meczu konieczne były rzuty karne. Niestety, więcej szczęścia mieli ministranci z diecezji sandomierskiej, a drużyna z Łopuszna musiała zadowolić się wicemistrzostwem Polski. To jednak największy sukces naszej diecezji w historii rozgrywek.

– W turnieju brało udział ponad sto drużyn. Poziom był bardzo wymagający. Możemy mówić o wielkim osiągnięciu – dodaje ks. Nikodem Wawrzyniak.

Królem strzelców turnieju został Dawid Banaśkiewicz z Łopuszna.

– Odkąd jestem diecezjalnym duszpasterzem służby liturgicznej, z nadzieją czekałem na taki sukces. Cieszę się i jest to dla mnie ogromne szczęście – przyznaje ks. Mariusz Kałka.

Przypomnijmy, że w kwietniu wicemistrzami Polski zostali także kapłani naszej diecezji. Szczegóły: http://www.emkielce.pl/kosciol/nasi-ksieza-wicemistrzami-polski

(Fot. www.ministranci.diecezja.kielce.pl)

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO