Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Modlili się za zmarłych podopiecznych miechowskiego hospicjum

środa, 23 listopada 2022 09:32 / Autor: Michał Łosiak
Modlili się za zmarłych podopiecznych miechowskiego hospicjum
Modlili się za zmarłych podopiecznych miechowskiego hospicjum
Michał Łosiak
Michał Łosiak

„Twoje życie było dla mnie darem” – to myśl przewodnia tegorocznego spotkania upamiętniającego zmarłych podopiecznych Hospicjum Caritas im. bł. s. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie. Centralnym punktem była uroczysta Msza Święta.

Eucharystia została odprawiona w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie. Obecne były rodziny zmarłych podopiecznych, personel, wolontariusze i przyjaciele.

– Podczas Mszy Świętej ważnym i symbolicznym gestem było złożenie darów które ofiarowaliśmy jako wyraz naszej wdzięczności. To świeca – symbol obecności samego Chrystusa, bukiet róży – wyraz wdzięczności za życie naszych najbliższych zmarłych,  różaniec – znak towarzyszenia, ponieważ w codzienności hospicyjnej towarzyszymy naszym pacjentow w tajemnicach ich życia; woda –  napój ubogich, który wyraża naszą wiarę, że Jezus jest prawdziwym źródłem, wino – symbol miłości i przyjaźni oraz hostia – chleb święty i czysty, który staje się prawdziwym Ciałem Chrystusa – mówiła s. Benedykta Majzner, kierownik hospicjum.

Na koniec uroczystości ks. Zbigniew Wójcik podziękował wszystkim za udział, wspólną modlitwę, i zaangażowanie w przygotowania oraz zachęcił, by każda z rodzin zabrała ze sobą specjalnie przygotowany znicz a następnie zapaliła go na grobie, jako zwieńczenie Mszy Świętej w Bazylice Grobu Bożego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO