Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Pielgrzymka wyruszyła z Wiślicy

sobota, 06 sierpnia 2022 16:12 / Autor: Łukasz Czerwiak
Pielgrzymka wyruszyła z Wiślicy
Pielgrzymka wyruszyła z Wiślicy
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

6 sierpnia o godzinie 6:00 z Wiślicy wyruszyła 41 Kielecka Piesza Pielgrzymka. Po godzinie 10:00 pątnicy dotarli do Buska–Zdroju, gdzie uczestniczyli w Mszy Świętej. Po Eucharystii pielgrzymka podzieliła się na dwie grupy. Pierwsza dotrze dzisiaj do Pińczowa, a druga do Chmielnika.

W trakcie „rekolekcji w drodze” słowo do pielgrzymów będzie głosił ksiądz Sylwester Robak, egzorcysta diecezji kieleckiej.

KaznodziejaPielgrzymkowyBusko2022

– Są ludzie, którzy mówią o Ewangelii, że jest nieżyciowa, nieaktualna w dzisiejszych czasach. Siostry i bracia, zmierzając pielgrzymim szlakiem każdego dnia mamy potwierdzić świadectwem naszego życia autentyczność Ewangelii, że Chrystus ma rację. Bo to w Nim człowiek odnajduje pełną prawdę o samym sobie, o swoim przeznaczeniu – mówił w trakcie homilii kaznodzieja pielgrzymkowy.

Posłuchaj całej homilii:

Pielgrzymi idą przed Cudowny Obraz Najświętszej Maryi Panny na Jasną Górę pod hasłem „Z Maryją posłani w pokoju Chrystusa”.

– W tym roku na pielgrzymkę idę po dwunasty raz, w tym po raz czwarty jako przewodnik. Cieszę się, że „rekolekcje w drodze” wracają do normalnego kształtu i możemy wspólnie iść do Matki. Dobrze, że udało nam się przetrwać trudne lata organizacyjne, dzięki czemu możemy iść w tradycyjnych grupach. Jako ksiądz i przewodnik niosę bardzo dużo intencji, aby Boże błogosławieństwo dotarło do jak najszerszego grona osób – ksiądz Mateusz Szostak, przednik grupy biało-fioletowej.

Posłuchaj konferencji z dnia:

Serdecznie zapraszamy na "Magazyn Pielgrzyma", który przez całą pielgryzmkę na naszej antenie o 19:45.

Wysłuchaj magazynu:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO