Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

„Proboszczowie” zaśpiewali w Skalbmierzu

wtorek, 28 stycznia 2020 15:02 / Autor: Michał Łosiak
„Proboszczowie” zaśpiewali w Skalbmierzu
Fot. Marian Fatyga
„Proboszczowie” zaśpiewali w Skalbmierzu
Fot. Marian Fatyga
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W kolegiacie św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu wystąpił zespół „Proboszczowie”. Grupa zaprezentowała przed publicznością koncert kolęd „Bóg się rodzi”.

Słuchacze mogli wysłuchać najpiękniejsze polskie pieśni bożonarodzeniowe i zaśpiewać razem z zespołem. Program poprowadziła Miriam Arbter-Korczyńska, redaktor Radia Anioł Beskidów. – Można nazwać to koncertami, ale to bardziej taka ewangelizacja. Nie z ambony, ale przez pieśń religijną, przez słowo muzyczne – wyjaśnia ksiądz Marek Bandura.

– Prawie wszyscy o tym wiedzą, że polskie kolędy są najpiękniejsze pod względem treści i melodii. W porównaniu z innymi narodami mamy najwięcej kolęd. Są one głęboko zakorzenione w polskie zwyczaje bożonarodzeniowe, zawierają w sobie również głębię teologiczną. W kolędach podkreślone są trzy zasadnicze fakty. Jezus jest prawdziwym Bogiem, jest prawdziwym człowiekiem, jego matką jest Maryja Dziewica. Kolędy stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym. W okresie Bożego Narodzenia, w wieczór wigilijny, śpiewane aż do 2 lutego, radują serca Polaków, pogłębiają więź rodzinną i narodową – tłumaczy ksiądz Marian Fatyga, proboszcz skalbmierskiej parafii.

Zespół „Proboszczowie” tworzą ksiądz Marek Bandura, ksiądz Roman Świerkosz, ojciec Roland Pancerz, ksiądz Piotr Pławecki, ksiądz Wawrzyniec Gut i Grzegorz Górkiewicz, klawiszowiec Skaldów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO