Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Propozycja na walentynki „po Bożemu”

poniedziałek, 06 lutego 2023 12:08 / Autor: Łukasz Czerwiak
Propozycja na walentynki „po Bożemu”
Fb. Beata Mądra
Propozycja na walentynki „po Bożemu”
Fb. Beata Mądra
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Rodzina jest spełnieniem ich wspólnego marzenia. W sobotę, 11 lutego, Beata i Marcin Mądrzy, rodzice siódemki dzieci wygłoszą w Kielcach konferencję walentynkową.

Wydarzenie w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach rozpocznie jednak o godzinie 18 Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Kalety. Po wspólnej modlitwie, katechezę „Wspólne marzenie. Żyć jak córka i syn obietnicy" wygłoszą wspomniani Beata i Marcin Mądrzy.

– Są małżeństwem i rodzicami siódemki dzieci. Od lat związani z Ruchem Światło-Życie. To autorzy poradników dla młodzieży o relacjach i zakochaniu. Pracują jako trenerzy profilaktyki zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży, realizują autorskie warsztaty o kobiecości i męskości. Razem prowadzą też wesela i bale – tłumaczy ksiądz Dariusz Węgrzyn.

W przededniu wspomnienia świętego Walentego – patrona zakochanych, para opowie o swoim doświadczeniu budowania relacji na najmocniejszym fundamencie – na Bogu.

– W swoich świadectwach mówią, że dzięki Niemu są szczęśliwi i spełniają wspólne marzenia. Będą mówić o roztropności, o tym jak bronić swoich wartości, jak uzbroić się do walki o czyste serce i jak podnosić się po upadkach. Dadzą świadectwo swojej historii, jako pary ze szkoły średniej, którą połączyło jedno marzenie – dodaje kapłan.

Wydarzenie organizuje Ruch Czystych Serc Diecezji Kieleckiej, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży DK oraz Diecezjalne Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO