Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Przed nami koncert ekumeniczny

czwartek, 19 stycznia 2023 15:16 / Autor: Łukasz Czerwiak
Przed nami koncert ekumeniczny
Fot. Organizatorzy
Przed nami koncert ekumeniczny
Fot. Organizatorzy
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W najbliższą niedzielę, 22 stycznia odbędzie się wspólne, ekumeniczne uwielbienie Jezusa, jako Pana i Zbawiciela.

Jak informowaliśmy, nabożeństwo ekumeniczne w kościele Świętej Trójcy w Kielcach rozpoczęło w diecezji kieleckiej Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Modlitwie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Tydzień ekuemniczny potrwa do 25 stycznia.

Tym razem wierni z wspólnot chrześcijańskich, znajdujących się na terenie diecezji kieleckiej spotkają się w Ekumenicznej Świątyni Pokoju. Modlitwie śpiewem będzie przewodniczył zespół ToON.

– Zorganizowanie takiego koncertu ekumenicznego było moim marzeniem. Od dawna chciałem wspólnie z braćmi i siostrami, z innych Kościołów uwielbiać Chrystusa. Mam nadzieje, że stanie się to tradycją w naszym mieście i będzie wydarzeniem ekumenicznym na coraz większą skalę. Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w spotkaniu i wspólnej modlitwy – opowiada Darek Jakubczyk, Zespół ToON.

Początek uwielbienia o godzinie 19 w Ekumenicznej Świątyni Pokoju w Kielcach przy ulicy Sienkiewicza 1. Transmisja na kanele „KCHWE KIELCE” w serwisie YouTube.

PlakatKoncertEkumeniczny220123

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO