Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Spotkanie biskupa z samorządowcami

środa, 13 stycznia 2016 14:00 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Noworoczne życzenia, występ seminaryjnego zespołu „Kerygmat” i wspólne kolędowanie, towarzyszyło spotkaniu noworocznemu duchownych, samorządowców oraz osób współpracujących z Diecezją Kielecką. 

W noworocznym spotkaniu z biskupem kieleckim Janem Piotrowskim uczestniczyło ponad 50 samorządowców województwa świętokrzyskiego i diecezji kieleckiej. Spotkanie rozpoczął  występ seminaryjnego zespołu „Kerygmat”.

Organizator wydarzenia ks. kanonik Tadeusz Szlachta, diecezjalny duszpasterz samorządowców podkreślał, że  każde tego typu spotkanie ma służyć  lepszej współpracy i integracji środowiska. – Spotykamy się tu wszyscy na jednej płaszczyźnie, przy kolędzie, przy cieple i żłóbku, byśmy mogli się zjednoczyć i wspólnie zastanowić się nad tym, co jest ważne,  i co dobrego możemy zrobić razem dla innych - mówił kapłan.

Uroczystości w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach, przewodniczył ks. biskup ordynariusz Jan Piotrowski. Biskup podziękował samorządowcom za ich pracę i służbę oraz złożył im noworoczne życzenia. Biskup podkreślał także,  jak ważne jest osiąganie wspólnych  celów, szczególnie tych,  które mają służyć drugiemu człowiekowi. – Dar czasu jakim był rok 2015 minął już bezpowrotnie,  kolejny rok wyznacza nam nowe zadania. Musimy pamiętać kim jesteśmy jako chrześcijanie. Życzę wszystkim, by ten nowy rok 2016 był owocny i pełen satysfakcji, by był czasem godnej i uczciwej służby, która uszanuje człowieka. Jednocześnie w przestrzeni życia publicznego trzeba nauczyć się przebaczać, pomagać szczególnie w roku 2016 - roku  Miłosierdzia - mówił podczas spotkania Biskup Jan Piotrowski.

Na spotkaniu nie zabrakło wojewody  świętokrzyskiego,  Agaty Wojtyszek. – Dla mnie to spotkanie to taki moment, w którym możemy się zjednoczyć i zastanowić nad wspólnym realizowaniem zadań, jakie niesie nam kolejny rok – mówiła wojewoda.

O tym, że spotkanie kolędowe samorządowców z biskupem jednoczy i wskazuje odpowiedni kierunek działań mówił także Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego. – Dla nas jest to pewnego rodzaju  „naładowanie akumulatorów”. Spotykając się w tak licznym gronie możemy nie tylko rozważyć kondycje naszych relacji społecznych, ale przede wszystkim naszą kondycję duchową.  Ja życzę nam wszystkim żebyśmy budowali wspólnotowe relacje, łączyli siły, aby pracować skutecznie dla naszego  regionu i kraju- mówił marszałek.

Spotkanie było okazją nie tylko do złożenia życzeń noworocznych, ale także do określenia wspólnych celów i zadań na 2016 rok. Jednym z takich wyzwań jest przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Ksiądz biskup prosił zebranych o współpracę i zaangażowanie w przygotowaniu diecezji i województwa do tego wydarzenia.

Na zakończenie wszyscy połamali się opłatkiem. 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO