Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Tłumy dawały świadectwo wiary

czwartek, 26 maja 2016 11:17 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Przez centrum Kielc przeszła procesja Bożego Ciała. Uczestniczyły w niej tysiące wiernych. Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Wojciecha. Tam też usytuowany był pierwszy z czterech ołtarzy. Przy każdym z nich odczytywane były fragmenty Ewangelii.

 Kliknij, aby zobaczyć fotorelację z wydarzenia.

Podczas procesji, wierni zatrzymywali się jeszcze przy ul. Warszawskiej przed budynkiem dawnego EMPiKu oraz przy kieleckim ratuszu. Ostatni z ołtarzy ustawiony został przy bazylice katedralnej. Tam homilię wygłosił Biskup Kielecki ks. Jan Piotrowski.

- Dzisiejsza uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej (…) jest publicznym świadectwem naszej wiary. (…)Jeżeli Eucharystia jest źródłem życia i posłannictwa Kościoła, to z tego wynika nade wszystko, że punktem odniesienia na drodze dojrzałości życia chrześcijańskiego jest nie tylko możliwość, ale konieczność przystępowania do tego sakramentu. W związku z tym, musimy zapytać siebie czy w swoim codziennym, osobistym życiu i w życiu naszych wspólnot (…) wystarczająco rozumiemy ścisłą więź między Chrztem Świętym, Bierzmowaniem i Eucharystią – mówił do wiernych Biskup Jan Piotrowski.

W homilii do wiernych kielczan, powoływał się także na słowa św. Jana Pawła II. – W ostatniej swojej Encyklice napisał, że Eucharystia buduje Kościół, a Kościół żyje z Eucharystii – przytaczał Biskup Piotrowski.

Posłuchaj całości:

Na zakończenie procesji Biskup pobłogosławił zebranych Najświętszym Sakramentem. Potem kielczanie podzielili się chlebem.

Kliknij i obejrzyj zdjęcia z uroczystości.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO