Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Trwają Misje Święte w Łopusznie

piątek, 23 września 2022 15:26 / Autor: Łukasz Czerwiak
Trwają Misje Święte w Łopusznie
Trwają Misje Święte w Łopusznie
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Od minionej niedzieli trwają Misje Święte w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie. W tym czasie nawrócenia parafię odwiedził Biskup Kielecki Jan Piotrowski, który poświęcił obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, odnowioną zakrystię oraz dokonał konsekracji nowego Tabernakulum.

Misje Święte to czas pokuty dla całej parafii, ich celem jest umocnienie i odnowienie życia wiary.

– Dla nas to chwile wielkiej łaski Boga, która pomoże nam naprawić w nas i wokół nas to, co zostało zaniedbane przez obojętność, duchowe lenistwo oraz grzech. Przeszło ponad 20 lat temu ostatni raz w naszej parafii miały miejsce te niezwykle rekolekcje. Obserwujemy dość liczną frekwencję w naszej świątyni i mam nadzieję, że ten czas już niedługo obficie zaowocuje – mówił ksiądz Karol Stach, proboszcz parafii.

W poniedziałek wspólnotę odwiedził biskup Jan Piotrowski.

– Dlatego misje święte, które przeżywacie są naglącym Jezusowym wołaniem: „Będziecie moimi świadkami”. Jest to istota nauczania Mistrza z Nazaretu, skierowanego do uczniów i dotyczy ich misji we współczesnym świecie. Dlatego życzę wam, aby każdy z was był świadkiem Jezusa dzięki mocy Ducha Świętego – powiedział Pasterz diecezji kieleckiej.

W trakcie jednej z homilii ksiądz Rafał Gudwański, ojciec misjonarz misji podjał refleksję nad Kościołem, kapłaństwem oraz powołaniem.

– Skąd znamy głos Boga, Jego naukę i prawa? Dzięki Kościołowi, który poprzez swoich kapłanów przekazuje i strzeże depozytu wiary. Dlatego powiedzmy sobie wyraźnie twierdzenia Kościół tak, Chrystus nie, trzeba zdecydowanie odrzucić jako nieprawdziwe i nie na miejscu. Sam Jezus powiedział swoim apostołom: kto was słucha, mnie słucha – tłumaczył kaznodzieja.

Trzeci dzień misji był poświęcony pojednaniu. Ważnym punktem było nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawianej ulicami Łopuszna po wieczornej Mszy Świętej. W czwartek parafianie modlili się za kapłanów i siostry zakonne oraz o nowe powołania. 23 września wspólnota przeżywa dzień spowiedzi, modląc się o dobre przeżycie tego sakramentu za wstawiennictwem świętego Ojca Pio, którego relikwie w piątek zostaną wniesiono do świątyni. W niedzielę, 25 września o godzinie 12:00 uroczysta Eucharystia zakończy szczególny czas pokuty. Po liturgii odbędzie się poświecenie nowego Krzyża Misyjnego, który stanie przed kościołem.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO