KOŚCIÓŁ
[VIDEO + FOTO] Pielgrzymi na Jasnej Górze. Jeszcze dziś uroczysta Msza Święta
![[VIDEO + FOTO] Pielgrzymi na Jasnej Górze. Jeszcze dziś uroczysta Msza Święta](/media/k2/items/cache/2dee7f1ca4b4d84394baf27be2a52022_XL.jpg)
![[VIDEO + FOTO] Pielgrzymi na Jasnej Górze. Jeszcze dziś uroczysta Msza Święta](/media/k2/items/cache/2dee7f1ca4b4d84394baf27be2a52022_L.jpg)
To najważniejsza chwila dla pątników – 38. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę dotarła przed Cudowny Obraz Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie nasi diecezjanie wezmą udział w Mszy Świętej przed szczytem jasnogórskim o godzinie 19.30.
Pielgrzymi nocowali dziś w Mstowie, skąd od samego rana podążali w stronę Częstochowy. Na ich trasie znalazło się Sanktuarium Świętego Ojca Pio na Przeprośnej Górce. – Od ubiegłego roku przeżywamy tu specjalne nabożeństwo pokutne. Stąd widzimy już wieżę jasnogórską. Modlimy się o przebaczenie grzechów naszych, całej diecezji, całego Kościoła kieleckiego prosząc, żeby Pan Bóg przyjął nas u Matki Bożej czystych i takich, jakby sobie wymarzył – tłumaczy ks. Grzegorz Stachura, ojciec duchowny pielgrzymki.
O godzinie 13.30 rozpoczął się najważniejszy i najbardziej wyczekiwany przez pątników moment. Poszczególne grupy biorące udział w pielgrzymce zaczęły swoje uroczyste wejście na Jasną Górę. – Przychodzimy do Matki Bożej, żeby jej powierzyć to, czym żyjemy – dodaje ks. Grzegorz Stachura.
Jeszcze dziś o godzinie 19.30 przed szczytem jasnogórskim zostanie odprawiona Msza Święta na zakończenie pielgrzymki. Swoje słowo do wiernych skieruje biskup kielecki Jan Piotrowski.
Pielgrzymi dotarli do celu, często mimo zmęczenia, urazów i zmiennej pogody, która dała im się we znaki, szczególnie ostatniej nocy. – Ogromne i wspaniałe emocje. Teraz dopiero do nas dochodzi, ile przeszliśmy w trakcie tego tygodnia – mówi Marysia z grupy biało-fioletowej. – Czujemy zarówno radość, jak i smutek. Radość, że doszliśmy, a smutek, że to już koniec. Moglibyśmy jeszcze iść te kilka dni – dodaje Emilia z Szydłowa.
Ostatni etap pielgrzymki podsumujemy o godzinie 19.45 w kolejnym odcinku Magazynu Pielgrzyma na antenie Radia eM Kielce.
(zdjęcia: Agnieszka Makarewicz, Tomasz Dziadoń)
http://www.emkielce.pl/kosciol/video-pielgrzymi-wchodza-na-jasna-gore-jeszcze-dzis-uroczysta-msza-swieta#sigProGalleria29efc49b0f
![[VIDEO+FOTO] Młodzi przeżywają Rok Jubileuszowy w Rzymie](/media/k2/items/cache/777086d0bed225892a9c51fb04fc2de0_L.jpg)


![[FOTO+WIDEO] Biskup Marian Florczyk na Jubileuszu Młodych w Rzymie](/media/k2/items/cache/50136c5f3471ddd76a5b15a7677ee585_L.jpg)
![[FOTO+VIDEO] Diecezja kielecka na Jubileuszu Młodych w Rzymie](/media/k2/items/cache/dddcb5aa6f0373484ede6379fa584a04_L.jpg)


![[FOTO] Parafia w Przemykowie świętuje 700-lecie](/media/k2/items/cache/0e7fb1aadf1309fda42a28d51ee41baa_L.jpg)
