Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

W dziewiąta rocznicę ingresu, modlili się w intencji biskupa Jana Piotrowskiego

środa, 29 listopada 2023 18:48 / Autor: Łukasz Czerwiak
W dziewiąta rocznicę ingresu, modlili się w intencji biskupa Jana Piotrowskiego
W dziewiąta rocznicę ingresu, modlili się w intencji biskupa Jana Piotrowskiego
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W środę, 29 listopada, w dziewiątą rocznicę ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Pasterza diecezji kieleckiej. Poprzedziła ją modlitwa różańcowa w intencji kapłana. 

Ingres biskupa Jana Piotrowskiego do bazyliki katedralnej w Kielcach miał miejsce 29 listopada 2014 roku. Równo dziewięć lat temu Eucharystię w Kielcach sprawowało blisko 40 biskupów. 

– Drodzy w Chrystusie Panu bracia i siostry, razem z wami chcę podziękować dobremu Bogu za posługę Biskupa Kieleckiego, jaką powierzył mi papież Franciszek. Dziękuję za to wszystko, co dobre, szlachetne i piękne, ale także modlę się za całą diecezję, wszystkie parafie oraz wspólnoty. Pamięcią sięgam także do chorych i cierpiących oraz tych, którzy zobojętnieli w wierze. Razem z wami proszę o Boże błogosławieństwo dla Kościoła kieleckiego, a dla siebie o siły i wierność powołaniu, a także gorliwą posługę na dalsze lata – powiedział Biskup Kielecki.

Jubileuszową Eucharystię koncelebrowali biskupi  Marian Florczyk i Andrzej Kaleta oraz licznie zgromadzeni księża. 

Homilię wygłosił ks. Karol Zegan, proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach.

– Jezus w dzisiejszej Ewangelii zapowiada, że z powodu wiary nie raz znajdziemy się w sytuacji, gdzie będziemy doświadczali prześladowania od wrogów Kościoła. Jednocześnie daje nam zapewnienie: „Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić”. Obietnica Jezusa jest zapowiedzią szczególnego działania Ducha Świętego – powiedział. 

Posłuchaj całej homilii: 

11 października 2014, biskup Jan Piotrowski został mianowany przez papieża Franciszka, Biskupem Kieleckim. Dzień przed ingresem, objął kanoniczne rządy w diecezji kieleckiej. W murach katedry powitał go kończący wówczas posługę biskup Kazimierz Ryczan. Jego dewizą jest zdanie „In Caritate Evangelium prædicare”, czyli w miłości głosić Ewangelię.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO