Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Wędrowali z biskupem

sobota, 12 września 2015 13:53 / Autor: Damian Wysocki
Wędrowali z biskupem
Wędrowali z biskupem
Damian Wysocki
Damian Wysocki

120 osób wzięło udział w IV Rodzinnym Rajdzie Pieszym "Kielce Znane i Nieznane". Wśród uczestników znalazł się biskup Marian Florczyk. Piechurzy pokonali blisko dziesięciokilometrową trasę prowadzącą z Placu św. Jana Pawła II do rezerwatu „Sufraganiec”.

Organizatorami rajdu byli Miejski Ośrodek Sport i Rekreacji oraz Kuria Diecezjalna w Kielcach. Celem wydarzenia jak w każdym roku było upowszechnianie form aktywnego wypoczynku oraz propagowanie walorów historycznych i duchowych wśród mieszkańców Kielc.

O celach i znaczeniu rajdu mówi Jadwiga Głowacka z MOSIR–u Kielce:

Na dzień rajdu synoptycy zapowiadali opady deszczu, ale prognozy się nie sprawdziły i pogoda dopisała. W wydarzeniu udział wzięło 120 osób, wśród których znalazł się biskup Marian Florczyk, który mówił jak ważnym elementem w rozwoju duchowym człowieka jest taki wspólny rajd:

Piechurzy pokonali 10 kilometrową trasę. Wędrówkę rozpoczęli z placu Św. Jana Pawła II, następnie ulicami miasta powędrowali w północno wschodnie rejony Kielc. Po drodze odwiedzili kilka ciekawych miejsc w naszym mieście m.in. katedrę, kościół św. Wojciecha czy rezerwat „Sufraganiec".

O trasie rajdu mówi przewodnik Ryszard Garus ze Stowarzyszenia Ziemia Świętokrzyska:

Na Gruchawce zorganizowane zostało ognisko i wspólna biesiada. Organizatorzy z miejsca mety rajdu uczestnikom zapewnili powrót autobusami komunikacji miejskiej. Przypomnijmy, że do 23 września trwają zapisy na Pielgrzymkę rowerową na Święty Krzyż, która z Kielc wyruszy 26 września. Informacje o zapisach dostępne są TUTAJ.

Galeria zdjęć z IV Rodzinnego Rajdu Pieszego „Kielce Znane i Nieznane” znajduję się TUTAJ.

Tag: Rajd MOSiR
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO