Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Debiut Teatru Adieu z Białki Tatrzańskiej

sobota, 11 marca 2023 22:42 / Autor: Weronika Leszczyńska
Debiut Teatru Adieu z Białki Tatrzańskiej
Debiut Teatru Adieu z Białki Tatrzańskiej
Weronika Leszczyńska
Weronika Leszczyńska

Adieu to nowy projekt młodych ludzi z Białki Tatrzańskiej. Połączyła ich pasja do teatru. Wszyscy członkowie występują na scenie od najmłodszych lat. Ich debiutancki spektakl „Wdowy”, na podstawie dramatu Sławomira Mrożka, odbył się 11 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Projekt powstał w sierpniu 2022 roku z inicjatywy Karoliny Remiasz. Aktorzy z Teatru Adieu grali wcześniej  w teatrach zajmujących się gwarą góralską.

- Zainicjowałam  założenie teatru, jednak pomysł nie narodził się dopiero co.  Wszyscy graliśmy od najmłodszych lat.  Chcieliśmy wystąpić w sztuce innej niż jasełka i misterium oraz rozwijać pasję, a nie zatrzymać się na pewnym poziomie - mówi Karolina Remiasz, reżyser spektaklu.

Uczestnikami projektu są pasjonaci od siedemnstego do trzydziestego roku życia. Teatr łączą z codzienną nauką oraz pracją.

- W Białce Tatrzańskiej widzę ogromne zaangażowanie w teatr. Mamy bardzo dużo młodych ludzi, którzy chcą grać. To piękne, że odkrywają swoją pasję. Staramy się angażować również najmłodszych.  Oni zaczynają  od jasełek i misteriów, a z czasem grają w bardziej skomplikowanych projektach - kontynuuje.

W obsadzie sztuki:

Wdowa Pierwsza: Martyna Furczoń

Wdowa Druga: Wiktoria Furczoń

Wdowa Trzecia: Natalia Rabiańska

Pan Pierwszy: Mateusz Zaleski

Pan Drugi: Dominik RemiaszKelner: Paweł Łojas

Techniczny: Filip Kruczek

Reżyser: Karolina Remiasz 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO