Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Ella Jaroszewicz-Bartnowska: Na początku nie poznałam, że to Marcel Marceau

wtorek, 18 kwietnia 2023 18:07 / Autor: Łukasz Czerwiak
Ella Jaroszewicz-Bartnowska: Na początku nie poznałam, że to Marcel Marceau
Ella Jaroszewicz-Bartnowska: Na początku nie poznałam, że to Marcel Marceau
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Gościem Radia eM Kielce była paryska królowa pantomimy Ella Jaroszewicz-Bartnowska. Opowiedziała o tym jak pamięta Kielce, jak to jest fascynować Marcela Marceau i być jego żoną oraz dlaczego nie zapomniała języka polskiego.

Ella Jaroszewicz-Bartnowska urodziła się w Kielcach i jak przyznaje, przez lata zdarzało jej się wracać do rodzinnego miasta. Najbardziej pamięta dom przy ulicy Szydłowskiej 10.

– Obok był ogród z pięknie pachnącym groszkiem. Mieliśmy tam zwierzęta, był cudowny. Pamiętam także cegielnię, która znajdowała się na Podkarczówce i dom z ogrodem mojej babci. Było tam mnóstwo wiśni – mówi.

Wspomniała także moment, w którym poznała najwybitniejszego mima w historii. Było to w trakcie jednego z wyjazdów z grupą Henryka Tomaszewskiego.

– Po występie wkroczyło do garderoby kilku dziennikarzy i fotografów. Nagle staje przede mną jakiś facet i pyta, jak się nazywam. Odpowiedziałam Ela Jaroszewicz i pomyślałam sobie, co to za człowiek, przecież mógł spojrzeć w teatralną kartę. Potem podeszli do mnie moi koledzy i koleżanki i uświadomili, że to był Marcel – opowiada artystka.

Posłuchaj całego wywiadu:

Ella Jaroszewicz-Bartnowska w ostatnich dniach odwiedziła Kielce. Uczestniczyła w zajęciach z młodymi adeptami pantomimy w Kieleckim Centrum Kultury, a także spotkała się z miłośnikami kultury w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO