Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Festiwal Laurensa Hammonda. W muzeum koncert "Skalda"

sobota, 01 września 2018 07:55 / Autor: Beata Kwieczko
Festiwal Laurensa Hammonda. W muzeum koncert "Skalda"
Festiwal Laurensa Hammonda. W muzeum koncert "Skalda"
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Andrzej Zieliński, „Limit i Przyjaciele”, „Chango”, Wojciech Karolak Trio oraz Frank Salis to gwiazdy, które wystąpią podczas tegorocznej, trzeciej edycji Festiwalu Laurens Hammond Pro Memoria. Dwudniowa impreza zaczyna się 1 września i będzie połączona z otwarciem sali koncertowej w Muzeum Hammonda przy ulicy Kościuszki 13.

 

Inauguracja sali będzie połączona z rozpoczęciem sezonu koncertowego w muzeum. Impreza rozpocznie się o godzinie 16 otwarciem wyremontowanej części budynku, a godzinę później wystąpi Andrzej Zieliński, założyciel grupy „Skaldowie”, i to jego imię będzie nosić sala, w której zagra.

Andrzej Zieliński ma na swoim koncie przeszło 260 utworów, które pisał głównie dla „Skaldów”. Tworzył również dla Maryli Rodowicz, Łucji Prus, Ireny Jarockiej, Haliny Kunickiej, Stana Borysa oraz Andrzeja Dąbrowskiego. Piosenki pisał przede wszystkim do tekstów polskich poetów, między innymi Leszka Aleksandra Moczulskiego, Agnieszki Osieckiej, Andrzeja Jastrzębca-Kozłowskiego, Ewy Lipskiej, Tadeusza Śliwiaka, Wojciecha Młynarskiego. W swoim dorobku ma też kilka suit muzycznych nagranych ze „Skaldami”, takich jak „Krywaniu, Krywaniu”, „Stworzenia świata część druga”, „Podróż magiczna”, „Zimowa bajka”, czy „Sobótka”. Artysta do dzisiaj bierze udział w ważniejszych koncertach zespołu.

Tego dnia, oprócz Andrzeja Zielińskiego, na scenie nowo otwartej sali zaprezentuje się kielecki zespół „Limit i Przyjaciele”.

Drugiego dnia festiwalu odbędą się trzy koncerty, wszystkie na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Przed publicznością wystąpią szczecińska grupa „Chango”, Wojciech Karolak Trio oraz szwajcarski wirtuoz Frank Salis. Początek o godzinie 16.

Wstęp na imprezy wydarzenia jest bezpłatny, ale obowiązują zaproszenia, które można było otrzymać w Muzeum Zabawy i Zabawek oraz w Muzeum Laurensa Hammonda.

Organizatorem Festiwalu Laurens Hammond Pro Memoria jest Stowarzyszenie Kielce Rockują.

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO