Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej. Ruszyły zapisy

piątek, 13 maja 2022 09:53 / Autor: Michał Łosiak
Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej. Ruszyły zapisy
Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej. Ruszyły zapisy
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Trwają zapisy na przesłuchania wojewódzkie do VII Festiwalu  Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Eliminacje odbędą się 30 i 31 maja w Kieleckim Centrum Kultury.

Festiwal jest przedsięwzięciem, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele: upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki oraz zachowanie od zapomnienia piosenek śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939–1956.

– Projekt ten stanowi doskonałe interaktywne narzędzie, zachęcające młodych ludzi do pogłębiania swojej wiedzy na temat najnowszej historii Polski. Dla ostatnich żyjących kombatantów – świadków tamtych dni, jest okazją do przekazania testamentu Polskiego Państwa Podziemnego i etosu Armii Krajowej młodemu pokoleniu – informuje Joanna Urbanowska-Kwietniewska, specjalista z Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach.

Festiwal składa się z dwóch etapów: przesłuchań wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim.

Przesłuchania I etapu dla województwa świętokrzyskiego odbędą się w od 30 do 31 maja w Kieleckim Centrum Kultury. Kartę zgłoszenia należy przesłać pod adres: joanna.urbanowska@ipn.gov.pl do 20 maja.

Koncert Galowy połączony z rozdaniem nagród obędzie się w listopadzie w Krakowie, po zakończeniu przesłuchań finałowych.

Organizatorami przesłuchań wojewódzkich do Festiwalu są: Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie Passionart pod patronatem Prezydenta Miasta Kielc i Kieleckiego Centrum Kultury.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO