Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Festiwal podsumowany. 1500 widzów na 21 wydarzeniach

środa, 31 sierpnia 2016 23:38 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Festiwal podsumowany. 1500 widzów na 21 wydarzeniach
fot. Dariusz Skrzyniarz
Festiwal podsumowany. 1500 widzów na 21 wydarzeniach
fot. Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Artyści podsumowali Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci Hurra! ART!. Przez trzy sierpniowe weekendy zaproponowano 21 różnych wydarzeń. Działania odbyły się zarówno w czterech ścianach ośrodków kultury jak i w otwartej przestrzeni miejskiej.

W programie festiwali znalazło się 8 spektakli dla dzieci. Prezentowały je teatry lalkowe i dramatyczne. Wystąpili artyści z Białegostoku, Warszawy czy Poznania. Swoje inscenizacje pokazał również zespół „Kubusia”. Ponadto, najmłodsi widzowie wraz z rodzicami mogli uczestniczyć w 7 warsztatach, które poprowadzili pedagodzy ze Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Odbyły się także 3 aktorskie czytania ciekawych sztuk oraz 2 pokazy filmów krótkometrażowych. Nowością w tym roku był koncert piosenki dziecięcej.

Festiwalowe wydarzenia odbyły się w siedzibie Teatru „Kubuś”, w Kieleckim Centrum Kultury, na Placu Artystów i na Rynku. Z szerokiej kulturalnej oferty skorzystało w sumie 1,5 tysiąca widzów, w każdym wieku. Na wiele wydarzeń bilety zostały wyprzedane w kilka dni po ogłoszeniu programu. Dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, w tym roku wydaliśmy około 200 bezpłatnych wejściówek na spektakle. 

Gościem Specjalnym Festiwalu był Rozrzutny Apacz, który po każdym spektaklu prowadził „Loterię Hurra! ART-u!” – widzowie mogli wygrać wejściówki na spektakle.  Rozrzutny Apacz pojawiał się też w różnych częściach miasta, poznając jego zakątki, kielczan, a przy okazji promując Festiwal.

Artyści z „Kubusia” cieszą się z pozytywnego odbioru całej imprezy. - Mam wrażenie, że trafiliśmy w niszę lub raczej potrzeby naszych widzów. Zarówno dzieci jak i ich rodzice bardzo entuzjastycznie wyrażają się o naszych inicjatywach. Są tego dowody w ankietach, które przeprowadzamy po każdym wydarzeniu, a także we wpisach na Facebooku czy w zwykłych rozmowach – mówi Robert Drobniuch dyrektor „Kubusia”. 

Na organizację Festiwalu Teatr otrzymał dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 71 tysięcy złotych. Do festiwalu kolejne 50 tysięcy dołożył Urząd Miasta Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO