Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Filharmonia przedstawiła plany na najbliższy kwartał

wtorek, 10 stycznia 2023 14:59 / Autor: Aleksandra Rękas
Filharmonia przedstawiła plany na najbliższy kwartał
Filharmonia przedstawiła plany na najbliższy kwartał
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Koncerty symfoniczne, familijne, koncert kameralny czy otwarcie nowej wystawy – Filharmonia Świętokrzyska zaprezentowała plany na najbliższe trzy miesiące. Melomani mogą szykować się na prawdziwą ucztę.

Pierwsze muzyczne wydarzenie zaplanowano na najbliższy piątek, 13 stycznia. Będzie to „Noworoczny Kalejdoskop”.

- Do udziału w nim zaprosiliśmy kieleckiego akordeonistę, Krzysztofa Korbana. To utalentowany artysta, który wygrał wiele konkursów, trzykrotnie uzyskał stypendium ministra kultury. Usłyszymy w jego wykonaniu Koncert na bandoneon i orkiestrę, Astora Piazzoli – mówi Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

Jak dodaje, koncert jest dziełem bardzo emocjonalnym, chwilami dramatycznym, ale i bajkowym.

- Całe wydarzenie utrzymane będzie w takiej tonacji. Zaczniemy je krótkim przebojem Leroy’a Andersona, amerykańskiego organisty, - Plink, Plank, Plunk. To zabawna i lekka muzyka. W drugiej części usłyszymy Bachianas Brasileiras nr 4 Heiotra Villa-Lobos’a, a na koniec Szkice hiszpańskie Nico Dostala – uzupełnia Jacek Rogala.

Z kolei 15 stycznia w niedzielę, całe rodziny mogą wybrać się na koncert familijny pod tytułem „W karnawale nie siedzimy w domu wcale”.

- Zaprosiliśmy na niego mnóstwo dzieci, będą między innymi chóry dziecięce i przedszkolne. Rozśpiewane, roztańczone towarzystwo nie ograniczy się do tańców karnawałowych, ale wykona też poloneza, krakowiaka i oberka – mówi Jacek Rogala.

W styczniu odbędą się jeszcze dwa koncerty – 20 stycznia „Kurpiński kontra Rossini”, a 27 – „Arcydzieła symfoniki”. Plany na kolejne tygodnie przedstawimy wkrótce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO