Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Hurra! ART! tuż tuż. W ten weekend pierwsze spektakle

piątek, 09 sierpnia 2019 14:56 / Autor: Beata Kwieczko
Hurra! ART!  tuż tuż. W ten weekend pierwsze spektakle
Fot. Bartek Warzecha
Hurra! ART!  tuż tuż. W ten weekend pierwsze spektakle
Fot. Bartek Warzecha
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Już w najbliższy weekend w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach rozpoczyna się piąty Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! Na uczestników czekają spektakle, słuchowiska, pokazy filmów, czytanie sztuki oraz warsztaty medialne i teatralne, a wszystkim atrakcjom będzie towarzyszyło hasło "oTWÓRZMY MARZENIA".

Tegoroczny Festiwal zainauguruje interaktywny ruchowy spektakl "Księżycowo", zrealizowany przez warszawski Teatr Ochota wraz z Art Fraction Foundation i Kolektywem Holobiont. Sztuka jest przeznaczona dla rodzin z dziećmi w wieku od pół roku do dwóch lat. Będzie można ją obejrzeć w sobotę, 10 sierpnia o godzinie 11 i 13 na Małej Scenie Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. - Takie spektakle są wyjątkowe i cieszą się naprawdę dużym powodzeniem. Rodzice szukają takich wydarzeń i myślę, że mają one bardzo duży i pozytywny wpływ na najmłodszych widzów. Często jest to rodzaj inicjacji teatralnej, pierwszego wyjścia do jakiejś instytucji z dzieckiem albo spotkanie grupy dzieci. Reakcje maluchów są różne, ale to jest wpisane w scenariusz spektaklu. Warto podkreślić, że wszystko odbywa się w miłej i ciepłej atmosferze dla bardzo wąskiej, maksymalnie 30-osobowej grupy -  mówi Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. - To jest nowy nurt teatru w sztuce dla młodego widza i on bardzo szybko się rozwija. Jestem przekonany, że w Kielcach w najbliższym czasie będzie powstawało coraz więcej takich spektakli - dodaje.

O godzinie 16 na Placu Artystów uczestnicy Festiwalu będą mogli skorzystać z propozycji cyrkowej w wykonaniu doskonałej francuskiej grupy Collectif À Sens Unique, która przedstawi spektakle "Mała sprzeczka". Sztuka jest przeznaczona dla widzów w każdym wieku i będzie można ją obejrzeć bezpłatnie.

Ciekawie zapowiada się również niedziela. O godzinie 11 w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" zostanie zaprezentowane słuchowisko "Bajka o trzech liściach" przeznaczone dla widzów w wieku od 4 do 8 lat. O godzinie 14 z propozycji festiwalowych będą mogli skorzystać dorośli, dla których w "Kubusiu" przygotowane zostały bezpłatne warsztaty pt. "Bujanie w obłokach". Na zakończenie pierwszego weekendu organizatorzy zapraszają do Kieleckiego Centrum Kultury, gdzie o godzinie 16 na Małej Scenie ponownie zaprezentuje się grupa Collectif À Sens Unique. Tym razem artyści przedstawią spektakl pt. "Muł" przeznaczony dla widzów od lat 6. Bilety kosztują 10 złotych.

Kolejne wydarzenia festiwalowe będą się odbywać 17 i 18 sierpnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO