Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Już wkrótce III Festiwal Laurens Hammond Pro Memoria

piątek, 27 lipca 2018 14:08 / Autor: Beata Kwieczko
Już wkrótce III Festiwal Laurens Hammond Pro Memoria
Już wkrótce III Festiwal Laurens Hammond Pro Memoria
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Otwarcie sali koncertowej w Muzeum Hammonda i występy znakomitych artystów będą towarzyszyć trzeciej edycji Festiwalu Laurens Hammond Pro Memoria. Impreza odbędzie się już 1 i 2 września.

 

Tegoroczny festiwal rozpocznie koncert Andrzeja Zielińskiego, założyciela znanej grupy "Skaldowie", który odbędzie się o godzinie 17 w Muzeum Laurensa Hammonda. Wydarzeniu towarzyszyć będzie otwarcie sali koncertowej imienia tego artysty, która właśnie powstaje w placówce. Godzinę wcześniej zostanie otwarta również garderoba dla artystów oraz część kawiarniana, która będzie funkcjonować w czasie koncertów. Oprócz Andrzeja Zielińskiego, tego dnia w muzeum wystąpi także kielecki zespół "Limit i przyjaciele".

Drugiego dnia festiwalu zagrają szczecińska grupa Chango, Wojciech Karolak Trio oraz szwajcarski wirtuoz Frank Salis. Koncerty odbywać się będą na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Początek o godzinie 16.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale obowiązywać będą zaproszenia, które lada dzień będzie można otrzymać w Muzeum Zabawy i Zabawek oraz w Muzeum Laurensa Hammonda. Ilość miejsc jest ograniczona.

Organizatorem Festiwalu Laurens Hammond Pro Memoria jest Stowarzyszenie Kielce Rockują.

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO