Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Obejrzą film Wasilewskiego, a potem będzie dyskusja

czwartek, 08 grudnia 2022 11:01 / Autor: Łukasz Czerwiak
Obejrzą film Wasilewskiego, a potem będzie dyskusja
Fot. Pixabay
Obejrzą film Wasilewskiego, a potem będzie dyskusja
Fot. Pixabay
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Dyskusyjny Klub Filmowy „Fenomen” organizuje kolejny pokaz filmowy. Tym razem głównym tematem spotkania będzie film „Głupcy” w reżyserii Tomasza Wasilewskiego. Opowie o nim Krzysztof Kwiatkowski, dziennikarz oraz krytyk filmowy.

– Film będzie można zobaczyć pierwszy raz nie tylko w naszym kinie, ale w całych Kielcach. To najnowszy produkcja tego młodego reżysera, cenionego także za granicą. Żeby państwa zachęcić podkreślę, że obsada jest bardzo atrakcyjna. W rolach głównych występują Dorota Kolak oraz Łukasz Simlat. To dramat rodzinny, całe napięcie odbywa się w ramach jednej familii. Kim oni są dla siebie? Jakie relacje ich łączą? Tego dowiecie się na seansie – tłumaczy Anna Równy, filmoznawca z Kina Fenomen.

Spotkanie rozpocznie się od krótkiego wstępu i wprowadzenia w klimat filmu. Następnie miejsce będzie miała projekcja, a na koniec organizatorzy przewidują rozmowę z wybitnym filmoznawcą.

– Na spotkanie zaprosiliśmy Krzysztofa Kwiatkowskiego. Znany jest on m.in. z relacji dla polskiej prasy światowej rangi festiwali. Dziennikarz zna prywatnie reżysera, więc opowie o jego twórczości, a także o tym, jak jest odbierany zagranicą – uzupełnia Anna Równy.

Spotkanie rozpocznie się w czwartek, ósmego grudnia o godzinie 18 w WDK. Bilety w cenie: 15 zł – normalny, 13 zł – ulgowy oraz 10 zł – seniorski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO