Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Od arii operowych po folklor

środa, 04 stycznia 2017 23:21 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Od arii operowych po folklor
fot. Dariusz Skrzyniarz (archiwum)
Od arii operowych po folklor
fot. Dariusz Skrzyniarz (archiwum)
Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Teatr, operę, kameralne poetyckie koncerty i wielkie widowiska łączy lista propozycji Kieleckiego Centrum Kultury na najbliższe miesiące. Po świątecznym odpoczynku instytucja ponownie próbuje przyciągnąć mieszkańców miasta różnorodnym programem. 

Z pewnością Kieleckie Centrum Kultury w najbliższym czasie zaskoczy nas nowymi widowiskami. Ale niespodzianki zostawmy na potem.

Na chwilę obecną wiemy, że w czwartek 19 stycznia na małej scenie Ilona Sojda, znana z zespołu Sceny Autorskiej Studio Marka Tercza zaprezentuje nam swoją solową płytę pod tytułem „Śnił mi się raj”.

Następnie, wokalistka ustąpi miejsca na scenie teatrowi. W piątek 27 stycznia zobaczymy monodram „Patryk K.” w wykonaniu Krzysztofa Grabowskiego, na co dzień aktora Teatru im. Stefana Żeromskiego. - To znany i wielokrotnie nagradzany monodram, który powstał na podstawie tekstów Jerzego Pilcha. Będziemy mogli zobaczyć obraz współczesnego Polaka z jego tajemnicami, nerwicami, głoszącego hasło, że „Polska jest piłkarską potęgą”. Cały bagaż polskości został w sposób dowcipny i ciekawy został zawarty w tej inscenizacji - mówi Robert Wieczorek z impresariatu KCKu.

Romantyczne kolacje, wino, dotyk dłoni i śpiew – tak Kieleckie Centrum Kultury widzi Walentynki. Pracownicy instytucji nie zamierzają uciekać od święta, które nie może wszystkim dobrze się kojarzy. 14 lutego na dużej scenie KCKu z koncertem „Grande Amore” wystąpi jedna z lepszych na świecie grup tenorowych Leon Voci, którą niedawno mogliśmy oglądać w jednym z telewizyjnych talent-show. Ci ukraińscy śpiewacy przypominają nieco doskonale znany na całym świecie zespół Il Divo.

A w marcu będziemy podziwiać występ Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. 130-osobowy zespół artystów ludowych pokaże wszystko to, co najpiękniejsze w polskim folklorze. Ogólniej patrząc na nadchodzące imprezy w KCKu można stwierdzić, że zaproponowany program jest pełen barw. - Staramy się, by każdy mógł znaleźć u nas coś dla siebie. Wiemy jak ważna jest zróżnicowana oferta. Chcemy pokazywać wielkie widowiska, jak w przypadku Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze oraz mniejsze spektakle, które również silnie przemawiają – mówi Robert Wieczorek.

Jak zawsze Kieleckie Centrum Kultury zorganizuje wieczorne spotkania ze sławnymi i ciekawymi osobami. W „Salonie Bezsenność” w najbliższym czasie ma się pojawić Anna Seniuk, aktorka znana z takich produkcji jak Panny z Wilka oraz Czterdziestolatek.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO