Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

[PROGRAM] Wiemy kto wystąpi podczas Festiwalu im. Krystyny Jamroz

środa, 07 czerwca 2023 09:35 / Autor: Łukasz Czerwiak
[PROGRAM] Wiemy kto wystąpi podczas Festiwalu im. Krystyny Jamroz
Fot. Busko.pl
[PROGRAM] Wiemy kto wystąpi podczas Festiwalu im. Krystyny Jamroz
Fot. Busko.pl
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Ponad 20 koncertów oraz szereg wydarzeń w regionie – tak będzie wyglądała XXIX edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz. Tegoroczny festiwal odbędzie się w okresie 1-9 lipca.

Festiwal rozpocznie się w Domu Zdrojowym, a zakończy się w buskim Centrum Kultury. Oprócz koncertów nie braknie innych wydarzeń, które odbywać się będą w Busku-Zdroju, jak i całym regionie.

– Festiwal wpisał się już na stałe w kalendarz naszego miasta, ale także regionu. W tym roku chcemy podkreślić rolę patronki, ponieważ będziemy przeżywać jej setne urodziny. Dlatego planujemy wykonać pomnik jej poświęcony. Prace nad monumentem powinny się zakończyć na przełomie 2023 i 2024 roku – zaznacza Waldemar Sikora, burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Jak informuje Artur Jaroń, dyrektor artystyczny Festiwalu, w związku z tym jubileuszem zaplanowano dwa centralne wydarzenia.

– Piątego lipca, w kościele św. Brata Alberta, odbędzie się specjalny koncert dedykowany patronce festiwalu. Będzie to prawie opera, ale w formie Mszy żałobnej, czyli Giuseppe Verdi – Requiem. Natomiast następnego dnia, w Domu Kultury wyświetlimy film o Krystynie Jamroz – mówi Artur Jaroń.

Zobacz program XXIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO