Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Teatr „Kubuś” zaprasza na wyjątkowy koncert

środa, 28 grudnia 2022 09:32 / Autor: Michał Łosiak
Teatr „Kubuś” zaprasza na wyjątkowy koncert
Legendy ziemi świętokrzyskiej fot. Anna Kaleta
Teatr „Kubuś” zaprasza na wyjątkowy koncert
Legendy ziemi świętokrzyskiej fot. Anna Kaleta
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w piątek, 30 grudnia o godzinie 17 odbędzie się koncert finałowy 1. Plebiscytu publiczności „Wystrzałowy Kubuś!”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak należy posiadać wejściówki.

W zorganizowanym po raz pierwszy plebiscycie na najpopularniejszą aktorkę, najpopularniejszego aktora i najpopularniejsze przedstawienie poprzedniego sezonu artystycznego 2021/22 wzięli udział wszyscy aktorzy, których można było oglądać w ubiegłym sezonie na scenie kieleckiego teatru lalkowego. Spektakle, które powalczyły o nagrodę znalazło się „Lato Muminków”, „Arka Czasu”,  „Legendy ziemi świętokrzyskiej”, „Jak zostałam wiedźmą” i „Wróżka z kranu”.

W głosowaniu, które zakończyło się 11 grudnia, mogli wziąć udział widzowie indywidualni oraz grupyi klasy szkolne, a także przedszkolne. Wśród głosującej publiczności zostały wylosowane dwie nagrody: Crème de la crème z kremem (spotkanie z aktorką/aktorem przy małym co nieco) oraz warsztaty z aktorką/aktorem.

Podczas Koncertu Finałowego wybrani przez publiczność aktorka, aktor i przedstawienie otrzymają statuetki „Wystrzałowego Kubusia!”, zaprojektowane i wykonane przez Natalię Komorowską – absolwentkę ASP we Wrocławiu i ASP w Bratysławie, artystkę interdyscyplinarną, wykorzystującą w swoich pracach głównie szkło i wideo-art.

W programie artystycznym Koncertu Finałowego znajdą się kubusiowe piosenki w nowych aranżacjach, w wykonaniu aktorów: Rafała Iwańskiego, Ewy Lubacz, Michała Olszewskiego, Małgorzaty Oracz i Agaty Soboty oraz muzyków: Wojciecha Lipińskiego, Jakuba Nowaka i Piotra Sitkowskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO