Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Wernisaż wystawy "Relacje" w bibliotece UJK

środa, 07 grudnia 2022 12:25 / Autor: Radio eM
Wernisaż wystawy "Relacje" w bibliotece UJK
Fot. UJK
Wernisaż wystawy "Relacje" w bibliotece UJK
Fot. UJK
Radio eM
Radio eM

W środę (7 grudnia ) od godziny 17:00, w Bibliotece UJK będzie można zobaczyć poezję Barbary Musiałek oraz malarstwo Małgorzaty Bieleckiej.

To już drugie spotkanie z cyklu "Relacje" odbywająca się w Galerii Uniwersyteckiej. Wystawa po raz pierwszy odbyła się w 2017 roku. Wówczas wiersze były inspirowane obrazami, a teraz obrazy zostały zainspirowane wierszami. W tym roku odwiedzający zobaczą dialog na tematy egzystencjalne oraz osobiste przemyślenia autorek.

Autorkami wernisażu są: Barbara Musiałek, autorka tekstów poetyckich, dziennikarskich i scenariuszy teatralnych oraz Małgorzata Bielecka, artystka i pedagog.

Barbara Musiałek  miała niegdyś wiele wspólnego z mediami, a obecnie jest instruktorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach, gdzie prowadzi spotkania Koła Poetów "Wena", w których uczestniczą lokalni pisarze oraz twórcy z regionu śląskiego.

Małgorzata Bielecka jest autorką publikacji o sztuce i kształceniu artystycznym. Uczęszczała wielokrotnie w zagranicznych sympozjach, plenerach i warsztatów kreatywności. Twórczyni ponad czterdziestu indywidualnych wystaw, laureatka wielu nagród i wyróżnień oraz członkini Zarządu Okręgu Kieleckiego ZPAP.

Wystawa potrwa do 18 grudnia. Będzie można ją zobaczyć w Galerii Uniwersyteckiej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO