Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Beata Szydło spotkała się z wyborcami w Kielcach

sobota, 04 lutego 2023 20:36 / Autor: Wojciech Dudkowski
Beata Szydło spotkała się z wyborcami w Kielcach
Beata Szydło spotkała się z wyborcami w Kielcach
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Drugim przystankiem europoseł Beaty Szydło i ministra Andrzeja Adamczyka podczas wizyty w województwie świętokrzyskim były Kielce. Politycy spotkali się z wyborcami w Wojewódzkim Domu Kultury.

Polityków powitał szef okręgu kieleckiego Prawa i Sprawiedliwości poseł Krzysztof Lipiec, który powiedział, że to spotkanie ma na celu także przekonanie tych nie do końca pewnych, na kogo oddać swój głos.

W swoim wystąpieniu była premier Beata Szydło wspominała kampanię wyborczą z 2015 roku, kiedy Prawo i Sprawiedliwość wygrało zarówno wybory prezydenckie, jak i parlamentarne.

– Na te spotkania przychodzili ludzie ze swoimi troskami. Żalili się, że mają wiele problemów, trosk i władza o nich zapomniała, szczególnie w mniejszych miejscowościach, właśnie na ścianie wschodniej. Tutaj, w Świętokrzyskiem, mówiono nam, że młodzi ludzie nie mają pracy, że wyjeżdżają, że wiele dzieci nie ma możliwości wyjazdu na wakacje. Starsze osoby pytały, jak ze swojej emerytury mają kupić lekarstwa, opłacić czynsz czy kupić jedzenie. Nie było jak dojechać do pracy, nie było jak dojechać do szkoły. Nikogo to im nie interesowało wtedy w Polsce z rządzących – przypomniała.

Wiceprezes PiS poprosiła swoich wyborców o dalszą mobilizację, taką, jak w 2015 roku.

– Prosimy państwa o wsparcie, o to, żebyście państwo jeszcze raz obdarzyli nas zaufaniem, po to żebyśmy mogli dokończyć to, co rozpoczęliśmy, by powtórzyć ten entuzjazm z 2015 roku i cały ten czas ośmiu lat, który służył  Polsce i Polakom. A tych planów jest bardzo dużo i Polska ma ogromną szansę. Dzisiaj jesteśmy krajem, który jest coraz bardziej podziwiany na arenie międzynarodowej, pokazują nas jako przykład kraju, który mądrze prowadzi swoje sprawy i sprawy bezpieczeństwa Europy – stwierdziła.

W spotkaniu uczestniczył także minister infrastruktury i transportu Andrzej Adamczyk, który przypomniał zasługi rządu PiS w budowie dróg lokalnych.

– Realizujemy ten program od czterech lat. Już wiele miliardów złotych, już prawie 20 000 km dróg samorządowych. Prowadzone inwestycje realizują je małe firmy. Zatrudnienie znajdują mieszkańcy gmin i powiatów, a materiały budowlane dostarczają przedsiębiorstwa które produkują w Polsce, tam kolejne tysiące ludzi znajduje pracę. Szczególnie ważne jest to, że bezpiecznie można przemieścić się do szkoły, do pracy, do lekarza i do kościoła.

W spotkaniu uczestniczyli także świętokrzyscy parlamentarzyści: wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka i wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, senator Krzysztof Słoń, wicemarszałkowie województwa świętokrzyskiego Renata Janik i Marek Bogusławski oraz samorządowcy i lokalni politycy partii rządzącej.

– Przyjęliśmy taką zasadę, że jesteśmy blisko ludzkich spraw, a nasze programy wynikają z rozmów z ludźmi i z ich próśb, reagujemy także na to, co jest nam narzucone na zewnątrz kraju. Wszystko to w trosce o naszych obywateli i nasze państwo. Tak częsta obecność czołowych polityków w naszym regionie świadczy o tym, że jesteśmy blisko ludzi i chcemy kontaktować się z nimi bezpośrednio, a nie tylko przez środki masowego przekazu – powiedział senator Krzysztof Słoń.

– Ważne jest to, aby mobilizować elektorat Prawa i Sprawiedliwości, a zwłaszcza działaczy, żeby nie przespali tej zimy – zaznaczył starosta kielecki Mirosław Gębski.

Przed południem Beata Szydło i Andrzej Adamczyk spotkali się z wyborcami ze Staszowa, gdzie wręczyli akty mianowania koordynatorom Korpusu Ochrony Wyborów. Więcej o tym spotkaniu można przeczytać tutaj.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO