Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Będzie pysznie w Kielcach. Przed nami finał European Street Food Awards 2021

środa, 15 września 2021 11:01 / Autor: Adrianna Linertowicz
Będzie pysznie w Kielcach. Przed nami finał European Street Food Awards 2021
Będzie pysznie w Kielcach. Przed nami finał European Street Food Awards 2021
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Foodtrucki pełne pyszności ponownie zaparkują przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach. Będzie można nie tylko spróbować kuchni z całego świata, ale też przekonać się, kto serwuje najlepsze jedzenie. Znamy finalistów tegorocznej edycji European Street Food Awards!

– Trudne czasy pandemii wymagają trudnych decyzji. Wiele krajów nie może w tym roku zorganizować krajowych finałów. Podobnie jak rok temu, nie odbędzie się również finał europejski. Niemniej uważamy, że to zbyt ważna impreza, by rezygnować. Polski finał European Street Food Awards 2021 odbędzie się i podobnie jak rok temu - w Kielcach – wyjaśniają organizatorzy na stronie internetowej Street Food Polska.

Podczas polskiego finału rywalizować ze sobą będzie pięciu liderów, którzy zostali wyłonieni w głosowaniu spośród 33 foodtrucków. A oto oni:

  1. Centralne Biuro Smaku Food Truck (206 głosów)
  2. Złote Paluchy Churros (198 głosów)
  3. Chilimoosefood (120 głosów)
  4. Syty Wół (117 głosów)
  5. Ur’Tacos (87 głosów)

Zwycięzca otrzyma "zieloną kartę". Dzięki niej w przyszłym roku przejdzie on od razu do finału, w którym zmierzy się z finalistami z roku 2020 oraz 2022.

Jury będzie miało niezwykle trudne zadanie. W jego skład wejdzie Aleksandra Chłodnicka, która jest właścicielką cukierni AleBabeczka (przy ulicy  Św. Leonarda oraz Solnej), Dawid Józefowiak, zwycięzca Polskiego Finału ESFA 2020 i założyciel Pastrani Summer, Michał Górnicz, który pracował w lokalach Gordona Ramseya, a obecnie wraz z Anną Jaroszewicz prowadzi Bajgle&Coffe, Paweł Marynowski, kielczanin serwujący zapiekanki pod szyldem ZapieCKanki - Firma Bidna, Ale Solidna oraz Michał Skoczek (Żorż Ponimirski), będący założycielem bloga Street Food Polska.

Foodtrucki pojawią się na kieleckim deptaku już w najbliższy piątek, 17 września. Skosztować pyszności będzie można do niedzieli, 19 września.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO