Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

"Buduj swój emocjonalny dobrostan". Nowa seria warsztatów w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

czwartek, 18 sierpnia 2022 15:21 / Autor: Wojciech Dudkowski
"Buduj swój emocjonalny dobrostan". Nowa seria warsztatów w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
"Buduj swój emocjonalny dobrostan". Nowa seria warsztatów w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

W kieleckim Muzeum Zabawek i Zabawy można nie tylko zobaczyć, czym  i jak bawiły się poprzednie pokolenia. Startuje bowiem program „Buduj swój emocjonalny dobrostan”. Podczas zajęć będzie można poznać nietypowe sposoby na poprawę samopoczucia. W kolejne niedziele na odwiedzających czeka bajkoterapia, dźwiękoterapia, muzykoterapia, dogoterapia oraz warsztaty arteterapeutyczne muzyczno-literackie.

– Na pomysł wpadliśmy w czasie popandemicznym, kiedy wracali do nas zwiedzający i często słyszałam, że to dobrze, iż mogli się wyrwać z domu, ale chcieliby spędzić więcej czasu na zabawie. Warsztaty, które prowadzimy, najczęściej związane są z eksponatami, jakie tu mamy. Głównym ich celem jest budowanie pozytywnych emocji, które pozwalają na poszukiwanie siebie i swojego miejsca w rzeczywistości – mówi dr Ilona Daria Dyktyńska, dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy.

– Do poprowadzenia zajęć zostali zaproszeni specjaliści, którzy wiedzą, z jakimi problemami borykają się rodzice. Chcemy wyposażyć ich w narzędzia, które pomogą im wspierać swoje dzieci w zwyczajnej codzienności. Dzieci przeżywają swoje codzienne problemy i lęki. Mam nadzieję, że dzięki tym narzędziom dzieci będą mogły radzić sobie z takimi sytuacjami - podkreśla Iwona Furmańczyk z Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

W najbliższą niedzielę, 21 sierpnia, odbędzie się bajkoterapia „Książka, która łączy. Warsztaty o mocy  bajek w budowaniu relacji”. Poprowadzi je Maria Maruszczyk, psycholog, która pokaże, w jaki sposób bajki mogą łączyć ludzi. W następną niedzielę, 28 sierpnia, Anna Kulczycka-Wasielewska poprowadzi dźwiękoterapię „Bajanie w magicznych dźwiękach”.

– Zdobędziemy bazę, która pomoże dzieciom łatwiej się uczyć, mniej się męczyć, mieć większą koncentrację i zaopiekowane emocje. W każdym z warsztatów chodzi o bliskość i pobudzenie ciekawości dziecka, skoncentrowanie go na teraźniejszości – mówi prowadząca.

W kolejne niedziele będzie to także muzykoterapia, dogoterapia i warsztaty arteterapeutyczne muzyczno-literackie.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Rezerwacje pod numerem telefonu 690 559 679.

 Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Miasta Kielce. Koszt projektu to 22 500 złotych.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO