Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] Doktorzy z UJK otrzymali nominację

czwartek, 23 maja 2024 13:42 / Autor: Maciej Piętka
[FOTO] Doktorzy z UJK otrzymali nominację
[FOTO] Doktorzy z UJK otrzymali nominację
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Dziś (23 maja) w Rektoracie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbyła się uroczystość wręczenia nominacji nowym doktorom i doktorom habilitowanym oraz nagród dla studentów. Wśród wyróżnionych byli znani lekarze i nauczyciele.

Wydarzenie rozpoczęło się od przemówienia obecnego rektora kieleckiej uczelni.

– Gromadzimy się dziś tu na uroczystości wręczenia dyplomów habilitacyjnych i doktorskich. Serdecznie witam wszystkich, którzy przyjęli nasze zaproszenie. Pragnę zwrócić państwa uwagę na pewną statystkę. W 2020 roku stopień doktora otrzymało 17 osób. Natomiast już rok później stopień doktora habilitowanego otrzymały trzy osoby, a doktora - 59 osób. Rok temu takich osób było już ponad 80 – zaznaczał prof. Stanisław Głuszek, rektor UJK.

Na początku uroczystej części wręczono habilitacje pięciu doktorom: Aleksandrze Pisarskiej, Grzegorzowi Czerwonce, Justynie Klusek, Tomaszowi Wolnemu i Przemysławowi Wolakowi.

– Tak naprawdę habilitację robiłem niejako „przy okazji”. Jest to podsumowanie mojej wieloletniej pracy naukowej, związanej z pracą kliniczną. Musiałem się zajmować mnóstwem innych rzeczy, nie tylko habilitowaniem się, więc było to dla mnie bardzo trudne. Moja praca jest w pełni poświęcona badaniom zrobionym w klinice i operacjom, które tam wykonywałem – wyjaśnia dr Przemysław Wolak, kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii w szpitalu na Czarnowie.

Dla zdecydowanej większości doktorantów dzisiejszy dzień to podsumowanie ciężkiej pracy naukowej i wielu wyrzeczeń.

– Jestem bardzo szczęśliwa. Ten dzień jest dla mnie bardzo ważny, ponieważ podsumowuje cztery lata ciężkiej pracy. Uzyskanie tego tytuły nie było proste, ale ta chwila pokazuje, że warto było poświęcać czas, nerwy i stres – podkreśla Magdalena Sikorska, tegoroczna doktorantka z Collegium Medicum.

Uzyskanie tytułu może potrwać wiele lat.

– Łącznie cały cykl kształcenia trwał cztery lata, ale muszę powiedzieć, że upłynął on bardzo szybko. Nawet nie wiem kiedy to zleciało (śmiech). W mojej pracy badałam wiedze personelu pielęgniarskiego na temat zakażeń szpitalnych. Działo się to w czasie pandemii Covid, więc udało mi się trafić „nośny temat” – dodaje Kamila Fortunka, doktorantka z Collegium Medicum.

Podczas uroczystości, niektórzy studenci otrzymali również nagrody za wybitne osiągniecia w nauce. Całość zakończyła się tradycyjnym rzuceniem w górę biretów.

Zobacz fotorelację:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO