Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] Stacja Zabawa. Piknik rodzinny przy Urzędzie Wojewódzkim

niedziela, 13 września 2020 12:29 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Trampolina, dmuchańce, pokazy karate, ścianka wspinaczkowa i pyszne, darmowe przekąski. Na wesoły piknik rodzinny zaprosił w niedzielne popołudnie wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz.

Impreza odbywa się na placu przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim. Podczas pikniku najmłodsi mogą bawić się do woli na dmuchańcach, brać udział w konkursach z nagrodami i karaoke, a także potańczyć na matach tanecznych. Nie brakuje też muzyki, występów artystycznych i wielu innych atrakcji.

W wydarzeniu biorą również udział służby mundurowe. Dużo mówi się dzisiaj o bezpieczeństwie, jednak wszystko to w otoczce zabawy. Można zobaczyć pokaz ratownictwa drogowego i wysokościowego, który przygotowała KWPSP w Kielcach, a Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach prezentuje motory policyjne i pobieranie odcisków palców.

–  Podczas pikniku połączono naukę z zabawą. Mówiono na przykład o ważnej kwestii, jaką jest bezpieczeństwo w drodze do szkoły, ale w formie odpowiedniej dla najmłodszych odbiorców. Nie brakuje też rozrywek, dzięki czemu połączono przyjemne z pożytecznym. Cieszy mnie to, że wojewoda wyszedł z taką inicjatywą do mieszkańców Kielc – mówi pani Monika, która przyszła na piknik z dziećmi.

Zabawa potrwa do godziny 18.

Partnerami wydarzenia są również Straż Miejska, Straż Graniczna, Areszt Śledczy w Kielcach oraz Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO