Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[GALERIA] Byliśmy w środku Basenów Tropikalnych. To robi wrażenie!

poniedziałek, 29 lipca 2019 18:13 / Autor: Piotr Natkaniec
[GALERIA] Byliśmy w środku Basenów Tropikalnych. To robi wrażenie!
Foto: Bartek Piwoński
[GALERIA] Byliśmy w środku Basenów Tropikalnych. To robi wrażenie!
Foto: Bartek Piwoński
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Baseny Tropikalne Binkowski Resort nabierają coraz wyrazistszych kształtów. Pierwszy etap budowy zakończy się w drugiej połowie tego roku, obecnie trwają prace wykończeniowe.

– Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. W tej chwili jesteśmy na etapie układania płytek i ogrzewania podłogowego. We wrześniu przyjadą do nas palmy, których będzie około 80. Jeżeli utrzymamy obecne tempo, to sądzę, że maksymalnie pod koniec roku uda nam się otworzyć pierwszą część kompleksu, która obejmuje halę basenową – mówi Bartosz Binkowski, menadżer hotelu.

Kolorytu hali basenowej będą dodawać betonowe rzeźby, które wykonywane są przez firmę specjalizującą się w tego typu dekoracjach. Powstają one w obrębie brodziku dla dzieci, a inspirowane są lokalnym motywem – skamielinami na Kadzielni.

W pierwszej, oddanej do użytku części Basenów Tropikalnych  goście będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. W głównej hali zlokalizowany będzie basen rekreacyjny z wodnym barem serwującym m.in tropikalne drinki, sztuczna rzeka, dzięki której zwiedzimy cały park wodny na pontonie, dwa baseniki witalne, dwa baseniki aroma z hydromasażami oraz cztery wanny spa. Szykują się też spore atrakcje dla dzieci: specjalny basen, dwa place zabaw dla młodszych i starszych oraz trzy wodne zjeżdżalnie.

Ta największa, Magic Eye, pozwoli na 150 metrów bajecznej wyprawy 4-osobowym pontonem przez kolorowe strumienie światła dające kosmiczny, iluzoryczny efekt. Kolejne zjeżdżalnie to Rafting – 120-metrowa rura pontonowa oraz tak zwany lejek, w którym najmłodsi będą obracać się w wodnej zjeżdżalni i wpadać do lądowiska.  W tej strefie będzie można również skorzystać z restauracji oraz wypocząć wśród żywej tropikalnej roślinności, w tym prawdziwych palm.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO