Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[GALERIA] Baseny Tropikalne prawie gotowe! Są już palmy!

wtorek, 22 października 2019 06:55 / Autor: Piotr Natkaniec
[GALERIA] Baseny Tropikalne prawie gotowe! Są już palmy!
[GALERIA] Baseny Tropikalne prawie gotowe! Są już palmy!
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Coraz bliżej otwarcia największej w Kielcach inwestycji turystyczno-rekreacyjnej ostatnich lat. W Basenach Tropikalnych Binkowski Resort, bo o nich mowa, pojawiły się już palmy.

Pierwszy etap budowy zakończy się pod koniec tego roku, ale w obiekcie już nie brakujej egzotycznej roślinności. Wewnątrz basenów pojawiło się już ponad  sto palm różnego rodzaju, które świetnie oddadzą charakter tropików. Największe z nich mają nawet siedem metrów.

Możliwość utrzymania egzotycznej flory, nawet przy niskich temperaturach, to zasługa całkowicie przeszklonej  powłoki hali parku wodnego oraz rozsuwanego dachu ważącego prawie 300 ton. To pierwszy obiekt w Polsce z tak innowacyjnym rozwiązaniem.

Najważniejsze, czyli budowa głównej hali basenowej jest już zakończona.Została ona w całości przeszklona, a obecnie trwają prace instalacyjne i wykończeniowe. – Jak na razie jesteśmy zadowoleni z postępu prac. Jeżeli utrzymamy obecne tempo, to liczymy, że w tym roku uda nam się otworzyć pierwszą część kompleksu, która obejmuje właśnie halę basenową – mówi Bartosz Binkowski, menadżer hotelu.

W tej strefie goście będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. W głównej hali zlokalizowany będzie: basen rekreacyjny z wodnym barem serwującym m.in tropikalne drinki, sztuczna rzeka, dzięki której zwiedzimy cały park wodny na pontonie, dwa baseniki witalne, dwa baseniki aroma z hydromasażami oraz cztery wanny spa.

Szykują się też spore atrakcje dla dzieci, dla których przygotowany będzie basen przeznaczony tylko dla nich, dwa place zabaw dla młodszych i starszych oraz trzy wodne zjeżdżalnie. Ta największa, Magic Eye, pozwoli na 150 metrów bajecznej wyprawy  pontonem przez kolorowe strumienie światła dające kosmiczny, iluzoryczny efekt. Kolejne zjeżdżalnie to Rafting – 120-metrowa rura pontonowa oraz tak zwany lejek, w którym najmłodsi będą obracać się w wodnej zjeżdżalni i wpadać do lądowiska.  W tej strefie będzie można też skorzystać z restauracji oraz wypocząć wśród żywej tropikalnej roślinności, w tym prawdziwych palm.

Na zakończenie drugiego etapu budowy Basenów Tropikalnych będzie trzeba poczekać do przyszłego roku. Ten etap zakłada budowę nowego skrzydła hotelowego, gdzie powstanie 107 pokoi oraz saunarium z basenem na dachu i największą sauną w Polsce, która pomieści nawet 130 osób. – Mamy nadzieję, że w pierwszej połowie przyszłego roku oddamy cały kompleks do dyspozycji gości – tłumaczy Bartosz Binkowski,dodając, że przy projektowaniu Basenów Tropikalnych właściciele kładli nacisk na to, by znaleźć złoty środek między zabawą młodszej części gości oraz odpoczynkiem dorosłych. – Stąd właśnie pomysł na strefę cichą, gdzie osoby dorosłe będą mogły w spokoju wypocząć bez hałasu znanego nam z innych aquaparków – dodaje menadżer hotelu.

Pierwszy etap budowy zakłada (otwarcie do końca 2019 roku):

– Basen główny

– Basen dla dzieci

– Sztuczna rzeka

– dwa baseniki witalne oraz dwa baseniki aroma z hydromasażami

– wanny spa

– wodny plac zabaw dla najmłodszych

– Trzy duże zjeżdżalnie wodne

– Restauracja

Drugi etap budowy zakłada (otwarcie w pierwszej połowie 2020 roku):

– 7 Saun

– Basenik do schładzania

– Basen solankowy z hydromasażami

– Basen na dachu

– 2 wanny spa

– Restauracja

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO