Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

„Hurra! ART!” dobiegł końca

poniedziałek, 24 sierpnia 2015 13:19 / Autor: Joanna Orkisz
„Hurra! ART!” dobiegł końca
„Hurra! ART!” dobiegł końca
Joanna Orkisz
Joanna Orkisz

W niedziele, 23 sierpnia dobiegł końca I Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci „Hurra! ART!”. Przez 3 weekendy sierpnia organizator wydarzenia- Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaproponował dzieciom wiele spektakli, warsztatów, paneli dyskusyjnych oraz pokazów filmowych.

 

Dzieci licznie gromadziły się na spotkaniach z aktorami i pedagogami. Na ich twarzach wypisane były często radość i zaciekawienie. Do Kielc przyjechali aktorzy z całej Polski: Warszawy, Białegostoku, Wałbrzycha, Wrocławia, Poznania i Gdańska.

W sobotę 8 sierpnia „na start” zaproponowano dzieciom i ich opiekunom panel dyskusyjny, aktorskie czytanie sztuki „Czy umiesz gwizdać, Johanno?”, warsztaty dla rodziców i pedagogów oraz spektakl „Chodź na słówko” przygotowany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Tak upłynął pierwszy dzień Festiwalu.

Podczas kolejnych weekendów również nie zabrakło wielu atrakcji. Były pokazy filmów krótkometrażowych, warsztaty dla dzieci zatytułowane „Co gra główną rolę w budynku teatru?”, warsztaty dla rodziców i pedagogów- „Zabawa prosta sprawa?” zaproponowane przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”. Festiwal skończył się wczoraj przedstawieniem „Skarpety i papiloty” przygotowanym przez Wrocławski Teatr Lalek.

Impreza przypadła do gustu najmłodszym, a organizatorzy zapewniają, że w przyszłym roku będzie jej kolejna odsłona z równie dużą ilością kulturalnych atrakcji.

Tag: festiwal
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO