Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Ostatnie dni na udział w konkursie

piątek, 12 sierpnia 2022 08:45 / Autor: Aleksandra Rękas
Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Ostatnie dni na udział w konkursie
Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Ostatnie dni na udział w konkursie
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wyobraźnia dzieci nie ma granic – zwłaszcza w kwestii sposobów na dobrą zabawę. Jak bezpiecznie i aktywnie spędzić wakacje? Prace o takiej tematyce wciąż można nadsyłać do kieleckich strażników miejskich.

 Udział w konkursie będzie też nie lada gratką dla małych artystów. Celem wydarzenia jest nie tylko popularyzacja aktywnego spędzania czasu, ale i ograniczenie wypadków podczas wakacji.

- Konkurs skierowany jest dla dzieci i młodzieży, w wieku od sześciu do osiemnastu lat, z terenu miasta Kielce. Obejmuje trzy kategorie wiekowe – od 6 do 10 lat, od 11 do 14 lat oraz od 15 do 18 lat – informuje Bogusław Kmieć z kieleckiej straży miejskiej.

Dla najmłodszej grypy wiekowej, zadaniem jest wykonanie plakatu techniką dowolną w formacie A-3, na temat bezpiecznego spędzania czasu podczas letniego wypoczynku. Z kolei dla dzieci w wieku 11-14 lat - wykonanie prezentacji w programie powerpoint. Najstarsi uczestnicy mają za zadanie z kolei napisać opowiadanie, którego temat poruszy wakacyjnego zasady bezpieczeństwa, a jednym z bohaterów będzie strażnik miejski.

Prace konkursowe można przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Straży Miejskiej w Kielcach (ul. Ogrodowa 3 B Kielce). Mamy na to czas do 16 sierpnia, do godziny 15. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO