Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Miasto tłumaczy się z planowanej wycinki drzew

piątek, 19 sierpnia 2022 13:44 / Autor: Łukasz Czerwiak
Miasto tłumaczy się z planowanej wycinki drzew
Miasto tłumaczy się z planowanej wycinki drzew
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W czwartek, 18 sierpnia, przy skrzyżowaniu ulic Karczówkowskiej i Szkolnej zgromadzili się mieszkańcy, którzy wyrazili zaniepokojenie decyzją o wycięciu 84 drzew przy ulicy Karczówkowskiej. Część z nich dowiedziała się, że powodem wycinki jest planowana modernizacja tej ulicy.

Mieszkańcy zgadzają się, że zasadna jest przebudowa dojazdu do szpitala przy ulicy Kamińskiego. Jednak nie rozumieją decyzji o modernizacji odcinka ulicy Karczówkowskiej od Centrum Medycznego Zdrowia do ulicy Mielczarskiego.

– Chciałbym zaznaczyć i przypomnieć jedną rzecz, decyzja środowiskowa o przebudowanie skrzyżowania ulic Jagiellońskiej, Karczówkowskiej i Kamińskiego pochodzi z 2015 roku. To wskazuje, że już wtedy dostrzeżono konieczność przeprowadzenia jej przeprowadzenia. Trzeba pamiętać, że najważniejszym celem jest poprawa bezpieczeństwa. Ja ze swej strony pragnę zapewnić, że miasto postara się przeprowadzić inwestycję jak najlepiej, z jak najmniejszym negatywnym skutkiem dla znajdującej się tam zieleni – informuje Marcin Januchta, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Kielce.

W sprawie zasadności przebudowy ulicy w przyszłym tygodniu będziemy rozmawiać z przedstawicielami MZD w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO