Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Na UJK mówili o Czechach

wtorek, 10 marca 2020 17:22 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

O czeskich atrakcjach turystycznych, kulturze i zwyczajach opowiadała dziś studentom Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Ivana Bilkova, dyrektor Czeskiej Centrali Ruchu Turystycznego w Warszawie. – Chciałabym, aby młodzi ludzie poznawali piękno naszego kraju – powiedziała Radiu eM Kielce.

Czeska Centrala Ruchu Turystycznego w Warszawie zajmuje się promowaniem kraju naszych południowych sąsiadów poprzez podróżowanie, a jej misją jest prezentacja pozytywnego wizerunku Republiki Czeskiej na rynku krajowym i rynkach zagranicznych. – Aktywnie uczestniczymy w targach oraz zapraszamy przedstawicieli biur podróży i dziennikarzy do współpracy. Udzielamy również bezpłatnie informacji na temat turystyki w Czechach – dodała dyrektor Bilkova.

Dyrektor mówiła również o możliwościach turystycznych jakie oferują Czechy. – Mamy opracowane wycieczki jednodniowe, dwudniowe i trzydniowe. Są one dopasowane do preferencji każdego turysty, zarówno dla tych, którzy wolą zwiedzanie, jak i dla lubiących aktywną formę wypoczynku – tłumaczyła nasza rozmówczyni.

Nie zabrakło informacji o podróżach, wartych zwiedzenia zabytkach, ale również o podobieństwach i różnicach między Polakami a Czechami, również w kwestiach językowych.

Spotkanie ze studentami odbyło się w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej kieleckiej uczelni. Dyrektor Ivana Bilkowa przyjechała do Kielc na zaproszenie Jakuba Juszyńskiego, wykładowcy i podróżnika.

Posłuchaj całej rozmowy z Ivaną Bilkovą:

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO