Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W Targach Kielce powstanie nowa hala

piątek, 14 czerwca 2024 14:16 / Autor: Maciej Piętka
W Targach Kielce powstanie nowa hala
FOT. Targi Kielce
W Targach Kielce powstanie nowa hala
FOT. Targi Kielce
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Dziś (14 czerwca) podczas konferencji prasowej na terenie Targów Kielce ogłoszono, że spółka wybuduje nową halę. W inwestycji ma pomóc miasto, a budynek powstanie na placu niedaleko Zachodniego Terminalu.

Na konferencji głos zabrał Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. Stwierdził on, że planowana rozbudowa to kolejny z kamieni milowych, który pomoże im w rozwoju.

– Pierwszym kamieniem milowym w historii było podjęcie, kilkanaście lat temu, decyzji o rozbudowie Targów. Wtedy powstał Terminal Zachodni i hala znajdująca się tuż obok. Zbudowaliśmy też wtedy Centrum Kongresowe i powiększyliśmy nasz zasób miejsc parkingowych – wspomina Andrzej Mochoń.

Kielecki ośrodek wystawienniczy chciał wybudować nową halę już w 2019 roku. Wtedy na przeszkodzie stanęły kwestię finansowe i… Covid. Targom ciągle brakuje jednak powierzchni handlowej.

– W przypadku niektórych imprez doszliśmy tak naprawdę do ściany. Musimy stawiać hale tymczasowe, które są drogie i obniżają rentowość targów – wyjaśnia Mochoń.

Nowa hala jest więc koniecznością, a władze Targów zaznaczają, że są w stanie sfinansować budowę nawet z własnych środków.

– Jeśli rozpoczniemy teraz, to mamy szanse na ukończenie etapu projektowania do maja przyszłego roku. Dzięki temu po naszych ostatnich targach wiosennych, czyli Plastpol-u, będziemy mogli rozpocząć prace budowlane. Przy założeniu, że potrwają one ponad rok, to do Salonu Przemysłu Obronnego w 2026 roku przystąpimy już z nową halą – dodaje prezes Targów Kielce.

Swój udział przy budowie będzie miało również miasto Kielce, które zapewni m.in. wsparcie finansowe.

– To najważniejsze inwestycja Targów od lat. Tylko w ubiegłym roku wszystkie ich imprezy odwiedziło pięć tysięcy firm, które były tu wystawcami. To prawdziwe okno na świat, dzięki któremu budują się kontakty i biznes. Z kolei 320 tysięcy osób odwiedziło Targi jako uczestnicy, a przecież większość z nich jest spoza regionu. To turyści gospodarczy, którzy przyjechali też zobaczyć nasze miasto i region – podkreśla Agata Wojda, prezydent Kielc.

Koszt całej inwestycji jest szacowany od 70 do nawet 95 mln zł. Ostateczna wartość przedsięwzięcia będzie uzależniona od wyniku przetargu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO